Baykal'a kızdı CHP'den istifa etti

Baykal'a kızdı CHP'den istifa etti.7214
  • Giriş : 10.07.2009 / 20:07:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Sakarya ziyaretinde sadece abhaz kökenli köyleri gezmesi ve ziyaretin partililere haber verilmemesi istifa getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


CHP Sapanca Belediye Meclis üyesi Levent Reşat Erdoğan, Baykal ve CHP Sakarya il Başkanı Vahit Serbes'i, etnik ayrımcılık yapmakla suçlayarak partisinden istifa etti.

Levent Reşat Erdoğan, yaptığı açıklamada, Baykal'ın partililerle bir araya gelmemesi, bütün vatandaşlarla kucaklaşmamasına tepki göstererek, "Baykal'ın Sakarya'ya geldiğini biz partililer olarak garsonlardan duyuyoruz. Ayrıca, Baykal'ın CHP İl Başkanı Vahit Serbes'in mensup olduğu Kafkas kökenli köyleri gezerek etnik milliyetçilik yaptığını düşünüyorum. Sakarya'da CHP olarak en fazla oyu biz aldık.

Buna rağmen genel başkanın gelişinden bilgimiz olmaması bizi üzdü. Ayrıca, sadece bir etnik kökenli vatandaşlara ziyaret yapılmasını da doğru bulmuyoruz. İl Başkanı Serbes ve Baykal, sadece kendi etnik kökeni olan vatandaşları değil, tüm vatandaşları kucaklaması gerekir. Halktan kopuk bu siyaseti kabul etmiyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*