Baykal'a küstü istifa etti

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Deniz Baykal, kasabasında konuşma yapmayınca belediye başkanı CHP'den istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi Geben beldesinin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'li Belediye Başkanı Vahit kahveci, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kasabasında konuşma yapmamasına sitem ederek partisinden istifa etti.
Başkanı Vahit Kahveci, "Bu onurlu mücadeleyi birlik ve beraberlik içerisinde sabırla devam ettirirken CHP'yi biraz daha ileriye taşıma gayreti içerisindeyken Sayın Genel Başkanın bu davranışına bir anlam veremedim." dedi..

Vahit Kahveci, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: "Pazar günü yapılan bu davranış yerine sayın genel başkan 2 çift bir konuşma yapsaydı. Bu noktaya gelinmeyecekti. Çok ısrarımıza rağmen bize ve 5 bin kişilik kalabalığa bir konuşma yapmayan Genel Başkan Geben-Andırın arasındaki kendini selamlayan 10 kişilik ANAVATAN'lı partililere gösterdiği ilgiyi bizden esirgemiştir. Bu durum bizleri fevkalade üzmüştür. Onları kıskandığımızdan değil, Bir genel başkanın göstermesi gereken bir nezakettir bu. Ama 5 bin kişiye konuşmak istemeyen bir genel başkan emeğin sahiplerine bir teşekkür bile etmeden süratle aramızdan ayrılıyor. Bu davranıştan dolayı CHP ile siyaset yapmanın doğru olmayacağı sonucuna vardım ve CHP den istifa etmeye karar verdim. Bundan sonra görevimi bağımsız olarak sürdüreceğim"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious