Baykal'a Milyon TL'lik dava açıldı

Baykal'a Milyon TL'lik dava açıldı.9867
  • Giriş : 04.03.2009 / 01:15:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:00:32

Feneri e.V. dernekle ilgili iddiaları kullanarak her fırsatta saldırıda bulunan Baykal’a tazminat davası açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Bugün (3 Mart 2009) Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği'ne verilen dava dilekçesine, Deniz Feneri Derneği'nin 1998 yılında insani yardım yapmak ve yoksullukla mücadele etmek için kurulmuş bir sivil toplum örgütü olduğu; 10 yılda hiçbir ayrım yapmaksızın 500.000 aileye (ortalama iki buçuk milyon kişiye) yardım ulaştırdığı; hakkında bu güne kadar yolsuzluğa ilişkin herhangi bir açılmış dava, soruşturma vs. bulunmadığı belirtilerek başlandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın her fırsatta Deniz Feneri ismini ve iyilikle özdeşleşen markasını; Almanya'daki dernek ile bire bir bağlantılı olduğu iddiasıyla yolsuzlukla itham ettikleri belirtildi.

Dilekçede Deniz Feneri yöneticileri tarafından daha önce de defaten açıklanan, Deniz Feneri Derneği ile Almanya'da hakkında dava açılan Deniz Feneri e.V. isimli derneğin farklı kuruluşlar olduğu, aralarında herhangi bir hukuki bağ olmadığı konusu vurgulandı.

Bu durumun CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından açıkça bilinmesine rağmen Deniz Feneri ismini karalamak için bilinçli olarak yanıltıcı açıklamalarda bulundukları belirtildi. Dilekçe, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 1 Milyon Lira'lık tazminat ödemesi talebiyle bitirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*