Baykal'a soru soramayan basın mensuplarından protesto

Baykal'a soru soramayan basın mensuplarından protesto.10357
  • Giriş : 01.09.2007 / 20:28:00
  • Güncelleme : 01.09.2007 / 20:40:12

"Sayın başkan, soru sorabilir miyiz?" sorusuna Baykal'ın, "Hayır, soramazsınız" cevabı konuşuluyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Balıkesir'in Havran ilçesine gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'a soru sormak için izin isteyen ve olumsuz cevap alan basın mensupları, durumu protesto etti.

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan'ın oğlunun sünnet düğünü için geldiği Edremit Körfezi'nde CHP teşkilatlarını ziyaret eden ve Havran'a da uğrayan Deniz Baykal, CHP İlçe Teşkilatı binası önünde halk toplantısı yaparken, basın mensuplarının tepkisi ile karşılaştı. Basın mensuplarının Baykal'a, "Sayın başkan, soru sorabilir miyiz?" sorusuna karşılık Baykal'ın, "Hayır, soramazsınız" cevabı, bazı basın mensuplarınca yadırgandı. Baykal'ı takip eden basın mensuplarından bazıları durumu protesto ederek


Baykal'ın yanından ayrıldı. Uzun bir süre CHP İlçe Teşkilatı binasında dinlenerek istişarede bulunan Baykal, daha sonra Balıkesir il merkezine gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Gün boyu ziyaret ettiği Ayvalık, Gömeç ve Burhaniye ilçelerinde de kendisine yöneltilen soruları yanıtlamaktan kaçınan Deniz Baykal'ın Balıkesir'de katılacağı düğün töreni öncesinde CHP İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı gerçekleştirmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious