Baykal'a soruşturma yok ama Erdoğan'a var!

  • Giriş : 31.05.2007 / 01:10:00
  • Güncelleme : 31.05.2007 / 09:41:37

Erdoğan'a, 'Hedef gösterildik' diye dava açanTülay Tuğcu, Baykal'ı görmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan'ın, Anayasa Mahkemesi'nin 367 kararı için, 'Yargının yüz karası' yorumu sonrası, 'Hedef gösterildik' diyen Anayasa Mahmekemesi Başkanı Tuğcu, Baykal'ı görmedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili kararını "Yargı için yüz karasıdır" şeklinde değerlendirmesine düzenlendiği basın toplantısıyla cevap verdi.

Tuğcu, "Eleştirilerin anayasal çerçeveyi aşması kabul edilemez. Başbakan Erdoğan'ın söylemleri Anayasa Mahkemesi'ni doğrudan hedef göstermektedir. Suç duyurusunda bulunacağız." şeklinde konuştu.

Aynı Anayasa Mahkemesi, 30 Nisan'da, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı için 367 oy almasınının gerektiğini savunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanı seçimi oylamasına 367 milletvekilinin katılımının zorunlu olmadığı yönünde bir karar vermesi durumunda, bunun ''Türkiye'yi çok tehlikeli bir çatışmaya sürükleyeceğini'' söylediği açıklaması için herhangi bir takibat başlatmamıştı.
HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious