Baykal'a Trabzonspor forması

Baykal'a Trabzonspor forması.15142
  • Giriş : 12.07.2008 / 15:50:00

CHP Lideri Deniz Baykal'ın hedefinde yine Ergenekon operasyonu vardı. Baykal "zulüm" derken, avukatlık konusundaki ısrarını sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Baykal, Ergenekon Soruşturması ile ilgili olarak, "Gözaltı uygulamaları çıktı. 13 aydır iddianame yok. Bu bir zulüm. Ben ana muhalefet lideriyim. Her mazlumun avukatı olmaktan şeref duyarım" dedi.

Trabzon'a bir dizi ziyaretlerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'de hiçbir iktidarın ebedi olmadığını ifade ederek "Öyle anlaşılıyor ki Türkiye'de iktidar değişim dönemine gelinmiştir, yaklaşılmıştır. 6 yıl bir millete tek parti hükümeti içinde hizmet etmek imkanı müstesna bir imkandır. Bu imkan herkese nasip olmaz. Bunu en iyi şekilde kullanmak gerekirdi" dedi.

"ERGENEKON SORUŞTURMASINDA YAŞANANLAR BİR ZULÜM"

Baykal, Ergenekon Soruşturması ile ilgili olarak ise şöyle konuştu: "Gözaltı uygulamaları çıktı. Ülkede sıkıntı var. 13 aydır iddianame yok. 12 Eylül döneminde olmadı bu. Darbe dönemlerinde olmadı. Bu bir zulüm. 13 ay iddianameyi ortaya koymadan insanlar gözaltında tutulur mu? Birisini gözaltına aldılar dediler ki bu işin kasası. Para burada. Adamın 11 ay sonra cesedi çıktı cezaevinden. Cenazesini evine nakledecek para bulamadılar Edirne Belediyesi araba tahsis etti. Kadın perişan. Bir kuruş para yok. Bunlar insan haklarına demokrasiye aykırı, yanlış. Bunları şikayet ettim, aman dediler ki 'bunların avukatı mısın'. Ben ana muhalefet lideriyim. Her mazlumun avukatı olmaktan şeref duyarım."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenmeyi sürdüren Baykal "Temiz eller yapıyoruz' diyorsun. Sen kim onu yapmak kim. Temiz eller operasyonu yapacak adamın önce kendi elinin temiz olması lazım. Temiz eller operasyonu dokunulmazlıklar kaldırıldığı zaman olur. Sen onların arkasına saklanacaksın, 13 tane yolsuzluk dosyan olacak, sonra da Baykal engelliyor diyorsun. Hadi Anayasa'dakini değiştirme, hadi hepsini kaldırma ama çık karşıma 'Recep Tayip Erdoğan ve Deniz Baykal'ın ikisinin dokunulmazlığını kaldıralım da temiz eller operasyonu başlayıversin. Var mı. Orda da yok. Temizler operasyonuymuş. Yazarları , 30 yıl şerefle hizmet vermiş canını tehlikeye atmış 4 yıldızlı generalleri gözaltına alacak sonra da temiz eller yapılıyor diyecek. Sen elini onlardan çek yanındaki enerji mafyasına, ihale mafyasına bak" diyerek tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*