Baykal'dan Erdoğan'a: 'Sen kimsin?'

Baykal'dan Erdoğan'a: 'Sen kimsin?'.9867
  • Giriş : 06.09.2008 / 01:18:00
  • Güncelleme : 06.09.2008 / 00:00:10

CHP lideri Deniz Baykal NTV Ankara Temsilicisi Murat Akkün'ün sorularını cevaplıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermensitan - Türkiye maçını izlemek için Erivan'a gitme kararına sert tepki gösteren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ermenistan'la hiç bir problemleri olmadığını ama Ermenistan'ın kaba bir husumet beslediğini söyledi.

"Ermenistan Türkiye'ye kaba bir husumet gösteriyor. Senin toprak bütünlüğünü reddetsem de beni kabul et, sınırını aç, soykırım kampanyalarını görme, komşuyu işgal etmemi görmezden gel diyor." diyen Baykal iki devlet arasında şu sorunların olduğunu söyledi; "Ermenistan Türkiye'nin toprak bütünlüünü tanımıyor. Ermenistan Türkiye'yi soykırımla suçluyor. Terörö vasıtası ile büyükelçilerimizi öldürttü. Azarbeycan'ın Yukarı Karabağ bölümünü işgal etmiştir. Bu işgal dünya tarafından kabul edildi."

Baykal Gül'ün Ermenistan'ın davetini kabul etmesine tepki göstererek, "Bu kadar büyük bir jest yapacaksanız, dik durun. Ermenistan'ın Yukarı Karabağ'da işgal ettiği üç tane köydn çıkmasını sağla. Üç olmazsa iki köyden çıkart." diye konuştu.

TSK'NIN ERGENEKON'CU PAŞALARI ZİYARETİ

Ergenekon sanığı olarak cezaevinde tutuklu olan emekli Orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un TSK adına ziyaret edilmesi meselesi hakkında konuya değinen Baykal, böyle bir yargılamanın hiçbir çağdaş batı ülkesinde olamadığını söyledi. Sinan Aygün'ün gözaltına alınmasından sonra TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun tavır gösterdiğini aynı şekilde İlhabn Selçuk'un de gözaltına alınmasından sonra ortalığın ayağa kaldırıldığını ve bu kişilerin sertbest bırakıldığını söyleyen Baykal, "Bu ziyareti bu çerçeve içinde değerlendirmek gerekiyor." diye konuştu

BAYKAL'DAN ERDOĞAN'A: SEN KİMSİN?

Hakkında çıkan rüşvet iddialarından sonra AK Parti Genel Başkanlığı görevinden istafa eden Şaban Dişli konusu için, "Belgeli somut imzalı bir belge yolsuzluk olayı çıktı. Cumhuriyet tarihimizde görülmemiş olay. Açık net bir şekilde ortaya konuldu." diyen Baykal Erdoğan ile birlikte dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifini yeniledi.

Dişlini'nin, "kamuoyunun duyarlılığına saygı gösteriyoruz" denilerek görevden alınmasına tepki gösteren Baykal, Erdoğan'a 'sen kimsin' diye çıkışarak şunları söyledi: "Sen kimsin ne hakla istifasını uygun görüyorsun. Varsa ortada yolsuzluk mahkemelere gider."

Baykal şöyle konuştu: "Uzatacağız, uzatmalıyız. İdare edilebilir bir yönü yok. Gereği yargıya intikal ettirmektir. Senin arkanda bu kadar yolsuzluk dosyası var. Böyle suçlamalarla itham edilen kişiye siz kız verir misiniz? Bu kişiye iktidar teslim ediliyor."

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*