Baykal'dan Koç'un adaylığı için yorum: Bu bir yol ayrımı

Baykal'dan Koç'un adaylığı için yorum: Bu bir yol ayrımı.10357
  • Giriş : 29.09.2007 / 08:15:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:26:07

Deniz Baykal, Samsun Milletvekili Haluk Koç’un partiye yapacağı etkiyi, "Bu bir yol ayrımıdır" sözleriyle özetledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şubat 2008'de yapılması planlanan partisinin olağan kurultayında karşısına genel başkan adayı olarak çıkmaya çalışacak olan Samsun Milletvekili Haluk Koç'un partiye yapacağı etkiyi, "Bu bir yol ayrımıdır" sözleriyle özetledi.

Kurmaylarıyla Koç'u adaylık sürecini değerlendiren Baykal, "Haluk'un adaylığı partimiz için her anlamda bir yol ayrımıdır. Bu ayrımda, sizler ve diğer tüm partili arkadaşlarımız, siyasi hayatlarına ayrımın ne tarafından devam edeceklerini en kısa sürede kararlaştırmalıdırlar" dedi. Koç'un adaylığının Mustafa Sarıgül'ün adaylığından farklı anlamlar taşıdığının da konuşulduğu toplantıda, Baykal ve ekibi tüm il kongrelerin kazanılması konusunda eksiksiz çalışılması kararı aldı.

255 İMZA ARANIYOR

Koç'un resmen aday olabilmesi için tüzük gereği 255 delegenin imzasını alması gerekiyor. Koç, 27 Ocak 2008'de tamamlanacak il kongreleri maratonundan "255 delege" desteğiyle çıkmayı başarması halinde, adaylığını resmileştirecek. Koç'un, Genel Merkez yönetimine karşı ilk başarısı Ekim 2003 tarihinde yapılan grup başkanvekilliği seçiminde gerçekleşmişti. Seçimlere, Genel Merkez'in adayları olarak giren Mustafa Özyürek, Oğuz Oyan ve Oya Araslı'ya karşı, "Haluk Koç- Ali Topuz- Kemal Anadol" üçlüsü grup başkanvekilliği seçimini kazanmışlardı.

OKUDUCU KONUŞTU

Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Okuducu, Baykal MYK'sının ilk muhalif sesi olarak dün bir basın toplantısı düzenledi. İstanbul'daki il ve ilçe yönetimlerinin görevden alınmasıyla ilgili olarak konuşan Okuducu, "Bir genel sekreter yardımcısının yönettiği ihbar ve dedikodu kampanyası bir amaca daha ulaşmıştır" dedi. Okuducu'nun, "Bir Genel sekreter" tanımından Mehmet Sevigen'i kastettiği ileri sürüldü

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious