Baykal'dan Savcı Zekeriya Öz'e ağır eleştiriler

Baykal'dan Savcı Zekeriya Öz'e ağır eleştiriler.13188
  • Giriş : 23.07.2008 / 05:37:00
  • Güncelleme : 22.07.2008 / 23:21:10

Grup konuşmasında Erdoğan'ı eleştiren Baykal, hukuku savunurken savcı Öz'ü ağır sözlerle eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin grup toplantısında Ergenekon soruşturmasının içeriği açıklanamayan iddianamesine sert tepki gösteren Baykal Savcı Öz’e göndermelerde bulundu.

Konuşmasında ülkede darbe girişimi falan olmadığını söyleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, “Ruh hastalarıyla, kanun kaçakçılarıyla, hapçılarla, jurnalcilerle dava kurulmaz. İddianame efsaneye safsataya dayanmaz.” diyerek Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz’e tepki gösterdi…

Grup konuşmasının kapanışını davayı ve Başbakan Erdoğan’ı eleştirerek yapan Baykal şunları söyledi:

- Bazıları zannediyor ki bu dava darbelere karşı yapılıyor. Ne darbesi. Darbe marbe yok! Türkiye'de. O dönem bitti. Darbe bahanesiyle zulüm yapmakta yok! O dönem bitti, darbe yönetimine özgü siyasi yöntemler uygulamaya nasıl kalkıyorsun. Hani darbeydi, aç o zaman getir darbe iddianamesini. Ne oldu günlüklere? Ne oldu diğer, Sarıkız, Ayışığı, Eldiven'e? Getir koy ortaya. Var mı bir şey? Hayır yok! Nedir o zaman senin derdin? Darbe işi değil, temiz eller mi? O da değil, sen kim temiz eller kim! O zaman ne? O zaman karışık, her şeyden biraz karışık!

İDDİANAME SAFSATAYA DAYANMAZ

- Ne biliyorlarsa söylesinler. Ruh hastalarıyla, kanun kaçakçılarıyla, hapçılarla, jurnalcilerle dava kurulmaz. İddianame safsataya, efsaneye dayanmaz. Delille hazırlanır..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*