Baykal'dan şüphe uyandıran espri

Baykal'dan şüphe uyandıran espri.23168
  • Giriş : 08.10.2008 / 15:14:00

CHP TBMM grubu, Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında toplandı. Milletvekilleri, basına kapalı toplantıda, grubun yeni yönetimini belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan seçim sonucunda, mevcut grup başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Suha Okay yeniden bu görevlere seçildiler.

Ayrıca, grup yönetim kurulu üyeleri ve grup denetçileri de belirlendi.

Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür ve Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim, grup denetçileri olarak seçilirken, grup yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

''Hulusi Güvel (Adana), Şevket Köse (Adıyaman), Bilgin Paçarız (Edirne), Akif Ekici (Gaziantep), Selçuk Ayhan (İzmir), Turgut Dibek (Kırklareli), Ali Rıza Öztürk (Mersin), Ali Arslan (Muğla) ve Ali Koçal (Zonguldak).''

-KILIÇDAROĞLU'NA ''TAKILDI''-

Alınan bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Baykal'ın, seçimlere geçilmeden önce son günlerde yolsuzluk iddialarına ilişkin açıkladığı dosyalarla gündeme gelen Kemal Kılıçdaroğlu'na ''takıldı''.

Grup başkanvekillikleri için 3 aday olduğunu; mevcut iki grup başkanvekilinin görevlerini sürdüreceğini ifade eden Baykal, diğer aday Kılıçdaroğlu'nun yorulduğuna ilişkin medyada haberler yer aldığını söyledi. Baykal, ''Kemal Bey, sizi bir süre dinlendirelim'' diye espri yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun adının, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için geçmesinin ''ceza'' olarak değerlendirildiğine yönelik yorumlara işaret eden Baykal, ''Kurban olayım öyle cezaya'' dedi. Baykal'ın, ''Bu, adaylık teklifi olarak görülmesin'' esprisi ise milletvekillerini güldürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*