Baykal'dan yalakalık fırçası!

Baykal'dan yalakalık fırçası!.13289
  • Giriş : 22.12.2007 / 14:13:00

Deniz Baykal Bayramı memleketinde geçirdi. İlçe başkanı'nı da tersledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayramı memleketi Antalya’da geçiren CHP Genel Başkanı Baykal, partisinin il başkanlığındaki bayramlaşma öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP lideri, sanatçı Fazıl Say’ın kaygılarını paylaşıp, paylaşmadığının sorulması üzerine Türkiye’de büyük bir kuşatmanın giderek kökleştiğini ve buna ilk dikkati CHP’nin çektiğini belirtti.

Türkiye’nin ciddi şekilde köklerinden koparıldığını, cumhuriyetin çözülmek istendiğini anlatan Baykal, bu sürece siyasilerin, sanatçıların, bilim adamlarının kendilerine göre tavır koyduğunu söyledi. Sanatçıların da kendi üsluplarıyla sürece tavrını koyduğunu belirten Baykal, “Bu tavırları anlamak saygı göstermek lazım. Bunları uyarı olarak herkesin alıp üzerine düşen sorumluluğu herkesin düşünmesi lazım. Bu tavır takınanları suçlayarak, karalayarak bir yere varmak mümkün değildir. Söylenenin altında ne yatıyor, insanlar niye böyle düşünüyor, bunu anlamak, sahip çıkmak lazımdır” dedi.

İlçe başkanını tersledi

Baykal, bayramlaşma sırasında ‘PM’de parti tabanına daha çok yer verilsin’ diyen Alanya İlçe Başkanı’nı ise “Sen hizmet vermeye bak. Yalakalık yapma” diye tersledi.Baykal, bayramlaşmada çocuklarla tek tek ilgilendi. CHP lideri kendisini bir türlü öpmeyen minik Eda’dan ancak “Bir öpücük ver seni babana geri vereyim” sözleriyle öpücük alabildi. Baykal kendisine resim hediye eden Beyza’nın ise elini öptü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious