Baykal'ın arsası 269 bin YTL!

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Antalya'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'li Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Deniz Baykal'ın Zeytinköy'deki arsalarına ilişkin iddiaları cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Termessos Bulvarı üzerinde kalan arsaya değer kazandırıldığı iddialarını yalanlayan Evcilmen, 'köşe başı' diye adlandırılan arsanın 18 uygulamasının 1994 yılında Doğru Yol Partisi (DYP)'li Antalya Belediyesi tarafından yapıldığını duyurdu.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, basın toplantısı düzenleyerek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Termessos Bulvarı üzerindeki 5 bin 326 metrekarelik arsasına değer kazandırdığı iddialarını yalanladı.

11 Şubat 2006 tarihinde Sabah Gazetesi'nin manşetten verdiği haberi 'gerçek dışı ve maksatlı' sözleri ile yalanlayan Evcilmen, Deniz Baykal'a çıkar sağlamasının söz konusu olamayacağını bildirdi.

Termessos Bulvarı'na köşe ve cephe parsellerin yerinden kıpırdamasının mümkün olmadığını belirten Evcilmen iddiaları "Zart zurt ile gündem saptırmak" sözleri ile eleştirdi.

CHP Genel Başkanı'nın adı geçen arsaları 1987 yılında satın aldığı bilgisini veren Evcilmen, konu ile ilgili dün basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Hazma Taş'ı da 'doğru bilgi ve belgeye dayanmadan' dedikodu üretmekle suçladı.

Kendilerine iftira edilip, çamur atılmaya çalışıldığını savunan Evcilmen, Hazma Taş'ı mahkemeye vererek ceza ve tazminat davası açacağını duyurdu.

Evcilmen tartışmalara neden olan ve hakkında haber yapılan arsa hakkında şu bilgileri verdi: "Arsa, Deniz Baykal tarafından 1987 yılında satın alınmış. 1994 yılında 18 uygulaması yapılmış. 1998 yılında ise DYP'li Antalya Belediyesi tarafından plan revizyonu yapılmış. 2000 yılında ise Muratpaşa Belediyesi, Termessos Bulvarı'nın açılıp temizlenmesine yönelik çalıma yaptı. Arsa ile ilgili yapılan tüm çalışmalar dikkate alındığında arsanın hiçber şekilde yerinden oynatılmadığı, yapılan plan tadilatlarının ise kişiye özel değil bölgenin tamamına yönelik olduğu görülür."

Gerek CHP Genel Başkanı, gerekse de kendisi ile ilgili iddiaların maksatlı ve gündem saptırmaya yönelik olduğunu savunan Evcilmen basın mensuplarına "Bunu kaydedip yazar mısınız bilmem ama adı geçen bölgede Deniz Baykal'ın arazisi olduğunu bundan yaklaşık bir yıl önce öğrendim." diye konuştu.

Maliye Bakanlığı'nın tespit ettiği birim fiyatın 50 YTL olduğunu anlatan Evcilmen, Baykal'ın Termessos Bulvarı'na köşe ve cephe arsasının toplam bedelinin 269 bin YTL olduğunu açıkladı.

0.80 emsal ile adı geçen alanlarda 4 kata kadar müsaade verildiğini kaydeden Evcilmen, adı geçen bölgede Deniz Baykal'ın '1 metre bile menfaati' bulunmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious