Baykal'ın bayramı gölgeleyen sözü

Baykal'ın bayramı gölgeleyen sözü.9867
  • Giriş : 29.10.2008 / 16:03:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anıtkabir'deki ziyaret dışında cumhuriyet kutlamalarına katılmama nedeni ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''İçinde bulunduğumuz koşullarda, yani hukukun ve Cumhuriyet değerlerinin hızla aşındırılıp yozlaştırıldığı bir dönemde yapılan kutlamaların Anıtkabir ziyareti ötesinde bir Cumhuriyet kutlaması şartlarını ve anlamını taşımadığı düşüncesindeyim'' dedi.

Baykal, yaptığı yazılı açıklamada, ''Cumhuriyet'in 85. yılının hukukun ve Cumhuriyet'in temel değerlerinin hızla aşındırıldığı, yozlaştırıldığı bir dönemde kutlandığını'' ifade ederek, şunları kaydetti:

''İçinde bulunduğumuz koşullarda, yani hukukun ve Cumhuriyet değerlerinin hızla aşındırılıp yozlaştırıldığı bir dönemde yapılan kutlamaların Anıtkabir ziyareti ötesinde bir cumhuriyet kutlaması şartlarını ve anlamını taşımadığı düşüncesindeyim. Bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece Anıtkabir'e giderek Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'e şükran ve saygılarımı sundum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*