Baykal’ın ‘Ben Başbakan adayıyım’ demesi lazım

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, erken seçimin muhakkak Kasım ayında yapılması gerektiğini söyleyerek, "Deniz Baykal'ın 'Ben partimi iktidara getiriyorum ve Başbakan adayıyım' şeklinde bir açıklama yapması lazım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erken seçimin mutlaka Kasım ayında yapılması gerektiğine işaret eden Mustafa Sarıgül, iktidarın bu tartışmaları daha fazla uzatmadan erken seçime gitmesi tavsiyesinde bulundu. Sarıgül, siyaset adamlarının gücünü koltuktan değil, hak ve halktan alması gerektiğini ifade ederek, "CHP'nin kazanması için bütün gücümü ortaya koyacağım. Ama Deniz Baykal uzun yıllardan beri genel başkan olarak partinin başında ancak başarı durumu ortada" dedi.

Deniz Başkal'ın "Ben partimi iktidara getiriyorum, Başbakan adayıyım" diye açıklama yapması gerektiğini kaydeden Sarıgül, "Baykal, partisini iktidara getiremiyorsa, başbakan adayı değilse bırakması lazım. Partiyi kim şahlandıracaksa onun 'Bismillah' deyip partinin başına gelmesi lazım" diye konuştu.

"SOSYAL DEMOKRATLAR, ATATÜRK VE LAİKLİK İSTİSMARI YAPMASINLAR"

Danıştay'a saldırı düzenleyen avukata "Allah akıl fikir versin" diyen Sarıgül, düşüncelerin artık silah ve kaba kuvvetle susturulamayacağını vurgulayarak, "Bütün sosyal demokratların kafalarını önlerine koyarak bu olaydan ders çıkarması lazım. Koltuk mücadelesini bırakıp, demokratik, laik Türkiye için, Cumhuriyet'in değerlerinin korunması için, örfler, töreler ve geleneklerimizin korunması, inançlara saygı duyulması için bir araya gelmeleri lazım" diye konuştu.

Sarıgül, sosyal demokratların uzun yıllardır Türkiye'de iktidar olamadığını hatırlatarak, sosyal demokratların, "Biz neden iktidar değiliz, bizim bir gencimiz nasıl olur da bu noktaya kadar geldi. Belki de o avukat gibi düşünen binlerce genç yetişiyor şu anda" diye düşünmesi gerektiğini ifade etti. Laiklik ve Cumhuriyet'in lafla değil icraatla korunacağına dikkat çeken Başkan Sarıgül, "Bu değerleri korumanın yolu yurttaşların kalbini ve gönlünü kazanarak iktidara gelmektir. Yıllardır iktidar olamayan sosyal demokratlar Atatürk ve laiklik istismarı yapmasınlar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious