Baykal'ın danışmanına İtalyan nişanı

Baykal'ın danışmanına İtalyan nişanı.10050
  • Giriş : 03.07.2007 / 22:23:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Dış İlişkiler Danışmanı Petek Gürbüz'e ''İtalyan Dayanışma Yüksek Nişanı'' verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nişanın verilmesi dolayısıyla İtalya'nın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen törene, Gürbüz ve ailesinin yanı sıra, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili ve eşi Selva Marsili, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve diğer davetliler katıldı.

Büyükelçi Marsili, törende Türkçe yaptığı konuşmada, İtalya'ya karşı yakınlığı ve beslediği dostluk nedeniyle, önerisi üzerine İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından Gürbüz'e, ''İtalyan Dayanışma Yüksek Nişanı''nın (L'Ordine della Stella della Solidarieta Italiana) verildiğini bildirdi.

Marsili, yüksek öğrenimini İtalya'nın Milano şehrinde yapan Gürbüz'ün, büyükelçiliğin, özellikle kültür alanındaki etkinliklerinde önemli rol aldığını ifade etti.

Gürbüz de İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano ile Büyükelçi Marsili'ye gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

İtalya'da eğitim aldığını ve bundan mutluluk duyduğunu ifade eden Gürbüz, ''İtalya dışında ikinci üniversite eğitimimi de CHP'de aldım. Sayın Genel Başkanıma ve parti yöneticilerime teşekkür ederim'' diye konuştu.

Büyükelçi Marsili, törende Gürbüz'e nişanını taktı.

CHP Genel Başkanı Baykal da Marsili'nin Türkçe konuştuğuna dikkat çekerek, ''Sayın Büyükelçi'ye de en iyi Türkçe konuşan büyükelçi ödülü verilmeli'' dedi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious