Baykal'ın es geçtiği çarşaf sorusu!

Baykal'ın es geçtiği çarşaf sorusu!.13598
  • Giriş : 21.11.2008 / 11:26:00

Çarşaf tartışmalarının odağında olan CHP lideri Deniz Baykal, konuk olduğu televizyon programında, Erdoğan'ın göndermesine cevap vermekten kaçındı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CNNTürk'de Fikret Bile ve Murat Yetkin'in sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partilerine oy veren, sempati duyan binlerce başörtülü insan olduğunu ifade etti.

CHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın dün Hindistan gezisi esnasında uçakta söylediği bir söze ise cevpa vermedi.
Başbakan Erdoğan'ın, ''Üniversitelerde olmasın, siyasette olsun deniyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, ''Size daha enteresanını söyleyeyim; Youtube filan onlara bir girerseniz, oralarda aynı partinin bazı toplantılarında maalesef bırakın çarşaflıyı, başörtülülerin dahi oralara nasıl sokulmadığını, onlara karşı nasıl bir mücadele yürütüldüğünün belgeleri bizim elimizde var'' sözlerinin hatırlatıldığı Baykal, Murat Yetkin'e "Burada seninle konuşuruz. Başbakan'la tartşırız. Onu neden dediğini biliyoruz " diye cevap verdi.

"EVLERİNDE ATATÜRK RESMİ VAR"

Partisine üye olan çarşfalıları araştırdığını ve bu kişilerin evlerinde Atatürk resimlerinin asılı olduğunu öğrendiğini belirten Baykal, bu katılımları açılım olarak nitelendirmedğini bunun bir tavır olduğunu söyledi.

Deniz Baykal, ne olursa olsun CHP'li olmanın ölçüsünün Atatürk'ü sevmek olduğunu belirterek," Atatürk'ü sevmeyinin CHP'de yeri yoktur" dedi.

Ayrıntılar gelecek...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*