Baykal'ın helikopterinin pervanesi koptu, 1 kişi öldü

Baykal'ın helikopterinin pervanesi koptu, 1 kişi öldü.15325
  • Giriş : 23.06.2007 / 18:27:00

Baykal'ı taşıyan helikopterin pervanesinin kopması sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ı taşıyan helikopterin pervanesinin kopması sonucu bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı. Olaydan sonra helikopterin pilotu gözaltına alındı. Kaza nedeniyle Deniz Baykal, karayoluyla Adana'ya dönmek durumunda kaldı.

Edinilen bilgilere göre, CHP lideri Baykal'ı Hatay'a getiren helikopter Maşuklu beldesindeki Hatayspor tesisleri yerine kent merkezindeki Atatürk Stadı'nın yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait boş alana indi.

Deniz Baykal'ın miting alanına gitmesinin ardından yer değiştirmek isteyen helikopterin pervanesi, harekete geçtiği anda koparak vatandaşlara çarptı. Kopan pervane parçaları dolmuş durağında bekleyen Mübeccel Güner'in (68) ölümüne, Erkan Yüce'nin (25) de yaralanmasına neden oldu. Olayda ayağı kırılan Erkan Yüce'nin tedavisinin devlet hastanesinde devam ettiği öğrenildi.

Türkiye Anneler Derneği üyesi olan Mübeccel Günal'ın talihsiz kazada hayatını kaybetmesinden sonra yakınları hastaneye akın etti.

HELİKOPTER YANLIŞ ALANA İNMİŞTİ

Hatay'a partisinin seçim mitinge katılmak için gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı taşıyan helikopter, Maşuklu beldesindeki Hatayspor tesisleri yerine Antakya Atatürk Stadı'na inmişti.

Adana Havalimanına özel uçakla gelen Baykal, daha sonra helikopterle mitingin yapılacağı Hatay'a hareket etti. Baykal'ı taşıyan helikopter, karşılama için hazırlanan Maşuklu beldesindeki Hatayspor tesisleri üzerinde bir kaç tur attıktan sonra kent merkezindeki Atatürk Stadı'na iniş yaptı.

Baykal'ı karşılamak için Maşuklu beldesinde bekleyen milletvekili adayları ve parti yöneticileri, CHP seçim otobüsüyle Atatürk Stadı'na hareket etti.

Kapıları kilitli olan statta bir süre bekleyen Baykal, daha sonra görevlilerin gelmesiyle parti otobüsüne binerek miting alanına gidebilmişti.

Baykal, herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını, helikopter pilotunun Maşuklu beldesindeki alanı iniş için güvenli bulmadığı gerekçesiyle Atatürk Stadı'na hareket etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious