Baykal'ın Mehmetçik iddiası yalan çıktı

Baykal'ın Mehmetçik iddiası yalan çıktı.8078
  • Giriş : 20.03.2009 / 18:00:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 19:00:54

Başbakan Erdoğan, Baykal'ın "Deniz Feneri'nde almayıp Mehmetçik Vakfı'ndan vergi alıyorsun" sözlerindeki büyük yanlışı çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, Baykal'ın "Deniz Feneri'nde almayıp Mehmetçik Vakfı'ndan vergi alıyorsun" sözlerindeki büyük yanlışı çıkardı. Erdoğan Konya'da yaptığı konuşmada Baykal'ın büyük hatasını şöyle anlattı:

"Sayın Baykal'ın çok çirkin bir iftirasını daha burada söylemek istiyorum. Her ağzını açtığında Mehmetçik Vakfı'ndan vergi alıyorsunuz diyorsunuz. Sen yalanlarına Mehmetçik Vakfi'nı niye alet ediyorsun? 1982 yılından beri Mehmetçik Vakfı'na vergi muafiyeti var. Bu resmi Gazete'de yayınlanmış bir karar. Sen bunu bilmiyor musun? Sen bunu açıp bakmadan niye konuşuyorsun? Mehmetçik Vakfı'nın sitesine girip baksan bu kararı görürsün. Sana bunları söyleten klavuzlarını değiştir. Yoksa...

Benim Başbakanlığım döneminde biz ayrıca Mehmetçik Vakfı'nı izin almadan yardım toplayabilen kurumlardan ilan ettik. Benim Bakanlar Kurulum bu kararın altına imza attı. Bizim anlayışımız bu.. Muhalefet anlayışını bu kadar yerlerede süründürmenin anlamı var mı?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*