Baykal'ın muhalifi Keskin, İş Bankası yönetiminde

Baykal'ın muhalifi Keskin, İş Bankası yönetiminde.12204
  • Giriş : 29.03.2008 / 22:03:00
  • Güncelleme : 29.03.2008 / 16:08:57

Deniz Baykal'a muhalefetiyle bilinen Adnan Keskin, İş Bankası'nın yönetimine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baykal, en 'keskin' muhalifini İş Bankası yönetimine getirdi
Adnan Keskin


Olayı doğrulayan Keskin, "Benim talebim olmadı, kendileri bildirdiler, parti görevi olduğu için kabul ettim." dedi. Olay, parti kulislerinde Keskin'in 'yönetime olan muhalefetini engellemek' şeklinde yorumlandı. Keskin ise görevlendirmenin kurultay süreciyle ilgisi olmadığını öne sürdü.

Baykal, İş Bankası Yönetim Kurulu'nda CHP'nin hisselerini temsil edecek yeni isimleri belirledi. CHP lideri, bir zamanlar sağ kolu olan ancak fikir ayrılığına düştükten sonra sert tartışmalar yaşadığı Adnan Keskin'i de İş Bankası yönetiminde görevlendirdi. CHP Denizli Milletvekilliği yaptığı dönemde partinin genel sekreterliğini üstlenen Keskin, 2002 seçimlerinden bu yana Baykal ve ekibine muhalefet ediyor. Bir dönem Mustafa Sarıgül'le birlikte hareket eden Keskin, son olarak Baykal'a rakip olan Haluk Koç'u destekliyordu. CHP Denizli İl Kongresi'nde desteklediği adayın kazanması, Keskin'in taban üzerindeki gücünü gösterdi.

Yeni görevlendirmenin kendisi için sürpriz olduğunu kaydeden Keskin, "Benim bir talebim yoktu, beklemiyordum. Aklımın ucundan bile geçmedi. Genel merkez böyle uygun görmüş. Beni özel kalemden arayıp bildirdiler. Parti görevi olduğu için kabul ettim." diye konuştu. Yeni görevlendirmenin nisan ayında yapılacak kurultayla ilgisinin olmadığını savunan Keskin, "Ben böyle bir taahhüdün altına girmem. Beni çok iyi tanıyan Baykal, bunu bilir." ifadelerini kullandı. İş Bankası'nın yeni yönetiminde ayrıca İsmet Atalay, Nurettin Sözen'in kardeşi Ali Sözen ve eski Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious