Baykal'ın "TRT tetikçidir" açıklaması

Baykal'ın
  • Giriş : 17.01.2009 / 22:27:00

Baykal, "TRT, Türkiye’ye karşı kurulan komplonun parçası haline gelmiştir" diye tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP lideri Ergenekon soruşturmasının kilit ismi olduğu öne sürülen Tuncay Güney'in canlı yayında kendisine ve CHP'ye yönelik iddialarda bulunmasına, 'TRT, Türkiye'ye karşı kurulan komplonun parçası haline gelmiştir' diye tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergenekon soruşturmasının kilit ismi olduğu öne sürülen Tuncay Güney'in TRT ekranlarından canlı yayında kendisi ve CHP hakkında iddialarda bulunması konusunda, “TRT, bir tetikçi haline gelmiştir. Türkiye'ye karşı kurulan bir komplonun parçası haline gelmiştir. TRT tetikçidir” dedi.
CHP, TRT'nin son dönemlerdeki yayınlarıyla ilgili olarak kurumdan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın hakkında gensoru önergesi verecek.
Güney'in sözlerini “deli saçması” olarak niteleyen Baykal, dün CNN Türk'e yaptığı açıklamada, yaşananların geçiştirilecek olaylar olmadığını söyledi. Güney'in Ergenekon davasıyla ilişkisine dikkati çeken Baykal, “Bu kişi, milletin parasıyla kurulan devlet kanalında üç saat boyunca konuşturuluyor. 7 milyon seçmenden oy almış ana muhalefet partisine, onun liderine, ilgili ilgisiz pek çok kişiye küfür ve hakaret ettiriliyor” dedi.

'Komplonun parçası'

Baykal, “TRT, bir tetikçi haline gelmiştir. Türkiye'ye karşı kurulan bir komplonun parçası haline gelmiştir. TRT tetikçidir” diye konuştu.
Asıl muhataplarının CHP'ye yönelik bu karalama kampanyasını kurgulayanlar olduğunu belirten Baykal, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in kendisini arayıp aramadığı sorusuna, “Hayır aramadı. Mustafa Özyürek'in (CHP MYK Sözcüsü) telefonuna bile yanıt vermemiş, TRT özür dilemelidir” yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*