Baykal'ın villasına ikinci keşif

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Baykal'ın, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan aleyhine açtığı manevi tazminat davası kapsamında, Baykal'ın villasında, ''kamu alanına tecavüz'' iddialarını araştırmak üzere ikinci kez keşif yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Unakıtan'ın avukatı Ali Özkaya ile Baykal'ın avukatı Şahin Mengü de keşifte hazır bulundu.

Heyet, Angora Evleri'ndeki villada yaptığı incelemenin ardından hazırlayacağı raporu mahkemeye sunacak.

KEŞİF KARARI

Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan aleyhine açtığı manevi tazminat davasında, Baykal'ın villasında, ''kamu alanına tecavüz'' iddialarını araştırmak üzere keşif yapılmasına karar vermişti.

Yargıç Zeki Deniz başkanlığında, Çankaya Tapu ve Kadastro Müdürlüğünden bir mimar ve mühendisin de yer aldığı bilirkişi heyeti, villanın bahçesinde ve bodrum katında ölçüm ve incelemeler yaparak rapor hazırlamıştı.

Bilirkişi raporunda, ''kamuya ait 659 metre kare yerin kısmen çimlendirilerek bahçe alanı olarak kullanıldığı, zemin katın altına tasdikli proje harici bodrum kat ilavesi yapıldığı ve bina ile bağlantısı olmayan ikinci bir bodrum yapıldığı'' kaydedilmişti.

Baykal'ın avukatı Şahin Mengü'nün bilirkişi heyetine ve rapora itiraz etmesi üzerine mahkeme, Angora Evleri'ndeki villada, yeni bir bilirkişi heyeti tarafından keşif yapılması kararı vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious