Baykal'ın yeni sağ kolu kim?

Baykal'ın yeni sağ kolu kim?.10357
  • Giriş : 19.12.2007 / 15:31:00

Haluk Koç'un muhalefete geçmesinin ardından ikinci adamın kim olacağı merak konusu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Parti içi muhalefet ve MYK’daki çatlakla uğraşan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mart ayında yapılacak kurultay için vitrin değişikliğine hazırlanıyor. Sağdan gelen İlhan Kesici Genel Başkan yardımcısı olacak.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mart kurultayında parti vitrinini yenilemek için hazırlığa başladı. Baykal, merkez sağdan transferi İlhan Kesici başta olmak üzere bazı “yeni yüzleri” parti vitrinine taşıyacak. Baykal’ın bu çerçevede kurultaya sunacağı 80 kişilik yeni Parti Meclisi (PM) listesine yeni isimleri alacağı belirtilirken, bunlar arasında İlhan Kesici’nin ismi öne çıkıyor.

İstanbul Milletvekili Kesici’nin listeye alınmasının ardından, genel başkan yardımcılığı koltuğuna oturmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kesici, bir süre önce partideki görevlerinden istifa eden Eşref Erdem’in koltuğuna oturacak. CHP Genel Başkanı bu niyetini TBMM Genel Kurulu’nda ele alınan 2008 yılı bütçesi görüşmelerinde gösterdi. Bütçenin son gününde CHP adına Kesici’nin konuşmasını sağlayan Baykal, konuşmasının ardından Kesici’ye teşekkür telefonu etti.

ÖZTRAK’A DA GÖREV

CHP liderinin Kesici’yi önce başdanışmanlığı görevine getirmesi beklenirken, MYK’da da bir dizi revizyon bekleniyor. Baykal’ın, eski Hazine Müsteşarı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ı Oğuz Oyan’dan boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirebileceği belirtiliyor. Baykal’ın parlamentoya taşıdığı Cumhuriyet mitinglerinin öncü isimleri arasında yer alan Nur Serter ve Necla Arat’a da parti yönetiminde şans verecek.

Bu arada, CHP Genel Başkanı’nın uzun yıllar özel kalem müdireliğini de yapan Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’a da görev vermesi bekleniyor. Baytok’un Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na getirilebileceği iddia edilirken, eski Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Okuducu, Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, Sinop Milletvekili Engin Altay, Hatay Milletvekili Fuat Çay, Muş eski milletvekili Şerif Ertuğrul’un da MYK üyeliğinden ayrılmaları bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious