Baykal'dan 'bütünlük' çağrısı

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son günlerde yaşanan gelişmelerden İçişleri Bakanlığı’nı sorumlu tuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnsanların evlerinde ve sokakta güven içinde olmadığını dile getiren Baykal, "Birileri, anasından ’İçişleri Bakanı’ doğmuş gibi yıllardır İçişleri Bakanlığında kalıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Baykal partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının genelinde iktidara yüklenen Baykal, kendilerinin iktidara gelmesi durumunda her alanda köklü düzenlemeler yapacaklarını söyledi.

Baykal, gazeteci Hrant Dink cinayeti ile artan güvenlik karmaşasının emniyet teşkilatına olan güveni zedelediğini kaydetti. Emniyet’te ciddi anlamda bir yapılandırma olması gerektiğine işaret eden Baykal, emniyetin hedef saptıran, iktidarı koruyan bir kurum haline getirilmeye çalışıldığını iddia etti. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’yu da isim vermeden eleştiren Baykal, "Anasından ’İçişleri Bakanı’ doğmuş gibi birileri yıllardır İçişleri Bakanlığında kalıyor ve Türkiye ne halde. Türkiye, bu arkadaş için bu bedeli ödemek zorunda mı?" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ’’Türkiye’de okul, cami, karakol, kışla ve kahvehane elele vermelidir’’ dedi.

Okul, cami, karakol ve kışlanın elele vermesi gerektiğini vurgulayan Baykal, "Millet de okuluyla camisiyle kışlasıyla karakoluyla ve kahvehanesiyle bütünleşmelidir" dedi.

Baykal, iktidarın ekonomi, eğitim sistemi ve dış politika uygulamalarını da eleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious