'Bayrağımı indirmek isteyen cezalandırılsın'

'Bayrağımı indirmek isteyen cezalandırılsın'.9297
  • Giriş : 26.08.2007 / 19:15:00

Üsküdar'daki villasının Üsküdar'daki villasının terasında Türk bayrağı dalgalandırdığı için kaymakamlığa şikayet edilen Mehmet Bölükbaşı isimli vatandaş, bayrağa muhalefet eden kişiye ağır ceza verilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üsküdar Çamlıca Köşkleri'ndeki villasının terasına direk dikip, Türk bayrağı asan Mehmet Bölükbaşı isimli vatandaş hakkında Üsküdar Kaymakamlığı'na şikayette bulunuldu. Bölükbaşı'nın evine gelen polisler bayrağın indirilmesini istedi. Bayrağın üç seneden beri villasının terasında dalgalanmakta olduğunu söyleyen Bölükbaşı, "Perşembe günü iki polis memurunun gelerek, gayet üzüntülü ve mütevazi bir şekilde Üsküdar Kaymakamlığı'nın bayrağı indirmesi yönünde talimatının birimlerine ulaştığını söyleyerek bayrağın indirilmesi gerktiğini dile getirdiler."dedi.

Böyle bir durumun sözlü olarak tebliği edilemeyeceğini, bayrağın indirilmesi isteniyorsa gerekçeleriyle yazılı olarak bildirilmesi gerektiğini söyleyen Bölükbaşı ne olursa olsun bayrağı indirmeyeceğini ifade etti. Polislerin, bayrağı indirmesi için tekrar tebliğ etmeye geldiğini dile getiren Bölükbaşı, "Kendilerine bayrağı indirmeyeceğimi ancak eksikliklerim varsa bunun yazılı olarak bildirilmesini, varsa eksiğim gidereceğimi söyledim." dedi. Polislerin tekrardan gelerek, "Bayrakla ilgili şikayet bulunduğunu" söylediklerini belirten Bölükbaşı, "Kanımı canımı bile veririm; ama bayrağı indirmem. Ben ona canımı kanımı vermeye hazırım. Varsa indirebilecek olan canımı alsın ondan sonra indirsin." diye konuştu.

Mehmet Bölükbaşı, bayrağa muhalefet eden kişiye ağır ceza verilmesini isteyerek, "Olayı cumhuriyet savcılarının incelemelerini bekleyip, bana bildirimesini istiyorum. Bayrağımıza düşman vatan haini kimse ortaya çıkarılsın." ifadelerini kullandı. Mülki amirlerin yapılan şikayeti nasıl bu şekilde değerlendirdiğini anlamadığını vurgulayan Bölükbaşı, bayrağa sarılarak, "Gel benim canım gel, sana göz dikenlerin gözü kör olsun" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious