Bayrak sevgisi izdihama yol açtı

  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde başlattığı "30 bin bayrak" kampanyasında bayrakların dağıtımı devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

5 Ocak Meydanı'nda belediye bandosu eşliğinde başlayan bayrak dağıtımı öncesinde açıklamalarda bulunan Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri Hasan Gülşen, Cumhuriyet Bayramı'nda ev ve işyerlerinin bayraklarla donatılması için böyle bir kampanya başlattıklarını belirtti. Gülşen, 19-20 Ekim'de kendi sorumluluk alanlarındaki caddelerde esnafa ve vatandaşlara 12 bin bayrak dağıtıldığını ifade etti.

Geri kalan 18 bin bayrak dağıtımının Seyhan ve Yüreğir'de 28 Ekim Cumartesi günü tamamlanacağını vurgulayan Gülşen, herkesi bayraklarını 29 Ekim'de asmaya davet etti. Gülşen, 70x105 ebadındaki bayrağın tanesinin 2 YTL 30 kuruştan, 30x45 ebadındaki bayrağın ise tanesi 85 kuruştan ihale ile alındığını söyledi. Gülşen, bayram günü törenleri izleyecek 5 bin kişiye de bayrak dağıtımı yapılacağını sözlerine ekledi.

Daha sonra bando korteji eşliğinde Çakmak Caddesi'ndeki esnaflara ve vatandaşlara bayrak dağıtımına geçildi. Gülşen esnaflara bayrakları hediye ederken her zaman bayrağın yüce bir simge olarak hatırlanmasını istedi.

Türk bayrağı ile süslenen belediyenin kamyonetinden bayrakları alan zabıta görevlileride vatandaşlara dağıtım yapmak istedi. Ancak bu esnada bedava dağıtılan bayraktan almak isteyenler izdihama sebep oldu.

Genel Sekreter Gülşen'in de bayrak vermek istediği vatandaşlar zabıtanın müdahalesine rağmen bayrak almak için birbiri ile yarıştı.

Yaşlı bir erkek ile bir bayanın bayrak kapma mücadelesinde ise her 2 tarafta mutlu oldu. 2 adet bayrak alan ve bunun birini bayana vermek istemeyen şahıs bayanın ısrarla bayrağı çekmesi üzerine vermek zorunda kaldı. Genel Sekreter'den bayrak almak isteyenleri uzaklaştırmaya çalışan bayan zabıta personelleri zaman zaman "İitişmeyin, bayrağı kamyonetten alın" dedi.

Bayrağa gösterilen sevgiyi takdir ettiğini belirten Genel Sekreter Gülşen de izdihama sebep olunmamasını istedi. Ancak tüm girişimlere rağmen bayrak dağıtımı izdiham altında cadde boyunca devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious