Bayrak tişörtlü eğlenceye soruşturma

  • Giriş : 01.09.2007 / 18:55:00

Antalya Valiliği, Türk Bayraklı tişörtlerle köpük partisi düzenleyen gece kulübüne, 'Bayrak Kanunu'na muhalefet edildiği' gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kemer'de bulunan bir gece kulübünün '30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması' adı altında düzenlediği gecede; dansçı grupların köpük partisine Türk bayraklı tişörtlerle eğlenceye katıldıkları ve bu hali ile garip bir kutlamanın yapıldığı, bununda ulusal ve yerel yayın organlarında yer alması üzerine soruşturma açıldığı bildirildi.

Valilik açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: "Milli bayramlar istiklal ve bağımsızlığa bütün benliği ile sahip çıkan, cesaret ve yiğitliğini yüce duygularıyla bütünleştiren Türk milletinin ortak şuurunun yaşatıldığı önemli ve anlamlı günlerdir. Türk bayrağı ise istiklal ve bağımsızlığımızın ulusal onur ve estetiğini ifade etmektedir. Bu itibarla milli bayramların kutlanmasında ve bayrağımızın kullanılmasında ulusal onur ve estetiğine uygun saygının her yerde ve her zaman gösterilmesi esastır."

Valilik açıklamasının sonunda, 2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu hükümlerine aykırı hareket eden ve Türk milletinin ortak şuuru olan bayramına ve bayrağına gereken hassasiyeti ve sorumluluğu göstermeyen mezkûr iş yeri hakkında derhal kanuni işlemlere başlanması hususunda Kemer Kaymakamlığı'nın talimatla bilgilendirildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious