Bayrak yakılmasına Iğdır'da tepki

Bayrak yakılmasına Iğdır'da tepki.11137
  • Giriş : 24.04.2009 / 20:14:00

Iğdır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Türk bayrağının yakılmasına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Azerbaycanlılar Dayanışma Derneği, Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği, Azerbaycan Evi Derneği ve 13. Bölge Eczacılar Birliği üyeleri, İlham Aliyev Bulvarı'ndaki Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Azerbaycanlılar Dayanışma Derneği Başkanı Timur Selçuk, yaptığı açıklamada, Ermeni diasporası ve onun güdümünde olan Ermeni terörist gurubunun, Türk milleti ile Ermenilerin barışmasını istemediğini söyledi.

Ermeni diasporası güdümünde olanların geçmişte de Türk milletine hakaret ettiğini dile getiren Selçuk, şunları kaydetti:

''Kimin düşman olduğunu, kimin faşist düşüncelerle hareket ettiğini dünya kamuoyu görsün. Türk bayrağına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Elimde tuttuğum bu 2 bayrağı öpüyorum. Yaşasın Türk dünyası ve yaşasın Azerbaycan.''

13. Bölge Eczacılar Birliği Başkanı Nazım Karadağ da Ermenilerin Türk bayrağını yakmakla Türk dünyasındaki insanların nefretini kazandığına dikkati çekti.

Nazım Karadağ, ''Ermenistan'daki 3-5 çapulcunun yaptığı bu olayı şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Göksel Gülbey ise Ermenistan'da sözde soykırım gününde bir ulusa yapılacak en büyük hakaretin yapıldığına dikkat çekerek, kendini Aydın olarak görenlerin bu saldırıya karşılık vereceği cevabı merakla beklediklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*