Bayraklarla yollara çıkan vatandaşlar terörü lanetledi

Bayraklarla yollara çıkan vatandaşlar terörü lanetledi .22966
  • Giriş : 22.10.2007 / 04:16:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 00:29:59

Kağıthane Gültepe Talatpaşa Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçtiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gruptakiler, yürüyüş sırasında, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı. Terör örgütünü protesto eden grup, olaysız şekilde dağıldı.

Şişli Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi ile Gaziosmanpaşa, Pendik Kaynarca, Beykoz ve Üsküdar'da da çok sayıda vatandaş terörü protesto etti.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan, şehit düşen askerler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attı.

BURASI FATİH

Öte yandan, Fatih Balat'ta toplanan Şehit Aileleri Federasyonu üyesi bir grup, Türk bayrakları ile sloganlar eşliğinde Edirnekapı Şehitliği'ne kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunan grup adına Federasyon Sözcüsü Şafak
Dinçer, açıklama yaptı. Grup daha sonra İstiklal Marşı okudu.

BURASI TAKSİM

Bu arada, saldırıya tepki göstermek için Taksim Meydanı'nda toplanan bazı vatandaşların İstiklal Caddesindeki yürüyüşü sürüyor. Ellerindeki Türk bayrakları ile Taksim Meydanı ile Galatasaray Lisesi arasında durmadan yürüyen grup, zaman zaman saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu. Çevredeki vatandaşlar ile esnafın alkışlarla destek verdiği vatandaşlar, Taksim Meydanı'na geri döndü.

Meydanda, ''Kahrolsun PKK'', ''Hepimiz şehidiz, hepimiz Mehmetiz'', ''Vatan sana canım feda'' şeklinde sloganlar atan gruptakilerin protestosu sürüyor. Bu arada, Taksim Meydanı'na gelen bir başka grup da ağızlarını bantlayıp
ellerinde Türk bayraklarını açarak saldırıyı protesto etti. Caddelerdeki sürücülerin de korna çalarak destek verdiği protestolar yüzünden kent genelinde, ''Çevik Kuvvet'' ekipleri ve diğer polislerce önlem alındı.

BURASI DENİZLİ

Denizli'de, Delikliçınar Meydanı'nda toplanan bir grup, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Gruptakiler, Atatürk ve Lise caddelerini trafiğe kapattı. Gruba, caddeden geçen sürücüler klakson çalarak destek verdi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu grup, Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı Delikliçınar Meydanı'nda, Türk bayrakları taşıyarak gösteri yaptılar.

BURASI Sakarya

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, ilçe meydanında toplanan çok sayıda kişi saldırıyı protesto etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesine yürüyen kadınlı erkekli grup, terör örgütüne lanet yağdırdı.

BURASI BİLECİK

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Eskişehir istikametine doğru ellerinde Türk bayraklarıyla karayolunu trafiğe kapatarak yürüyüşe geçen grup, bir süre sonra geri dönüp Bozüyük-Bursa kara yolu güzergahını izledi ve belediye binası önünde toplandı. Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, gruba hitaben, Türk milletinin büyük üzüntü içinde olduğunu söyledi. Berberoğlu, ''Bıçak kemiğe dayandı. Artık Türk milletinin sabredecek durumu kalmamıştır. Bu canların hepsi vatana feda olsun ama askerimizin pisi pisine dağlarda şehit olmasına üzülüyoruz'' dedi.

BURASI AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da 12 askerin şehit olduğu haberini alan bir grup, Afyonkarahisar Valiliği önünde toplanarak, saldırıyı protesto etti. Grup adına konuşan Ata Kemal Orbuk, bu saldırılara ''dur'' denilmesi gerektiğini söyledi. Konuşmanın ardından İstiklal Marşı ve şehitler için dua okunurken, bazı vatandaşlar ağladı. Grup, daha sonra yürüyüş yaptı ve terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

BURASI Adana

Adana'da bir grup vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Atatürk Anıtı önünde toplandı. Vatandaşlar, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuduktan sonra Atatürk Caddesi'nden İnönü Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Terör örgütü aleyhine sloganlar atan kalabalık grup, parkta bir süre gösteri yaptıktan sonra, Merkez Komutanlığı önüne geldi. Komutanlık önünde de saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, İstiklal Marşı ve askere desteklerini dile getiren diğer marşları okudular. Daha sonra, asker kıyafeti giymiş 8 yaşındaki bir çocuk, komutanlıkta görevli nöbetçi subaya bir buket çiçek verdi.

BURASI Çanakkale

Çanakkale'de ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na gelen bir grup, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attılar. Daha sonra İstiklal Marşı'nı okuyan grup, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak, hepsini Cumhuriyet Meydanı'na, terör örgütünü protesto etmeye davet etti.

BURASI Zonguldak

Hakkari'deki saldırı, Zonguldak'ın Alaplı ve Ereğli ilçesinde de protesto edildi. Alaplı'da Hükümet Caddesi'nde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan bir grup vatandaş, sloganlar atarak İlçe Jandarma Komutanlığı önüne kadar yürüdü. İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Hasan Şahin'i ziyaret ederek başsağlığı dileyen vatandaşlar, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşını söylediler. Ereğli ilçesinde de Atatürk Anıtı önünde Türk Bayrağı açan vatandaşlar, saldırıları protesto etti.

BURASI TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da bir grup vatandaş, Cumhuriyet Alanı Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Aydınlar Ocağı Tekirdağ Şube Başkanı Ersin Bilmeç, yaptığı konuşmada, 12 askerin şehit edilmesi ve 16 askerin yaralandığı olayla ilgili terör örgütünü kınadıklarını bildirdi. Gruptakiler, terör örgütü aleyhine sloganlar attılar. Protesto gösterisine Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları, Aydınlar Ocağı ve ADD Tekirdağ Şubesi üyeleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious