Bayram, Efe oyunlarıyla şenlendi

  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Uşak'ta Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma töreninde protokol üyeleri, bürokratlar, askeri erkan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Kayhan Kavas Başkanlığı'nda Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kuruluşlar ziyaret edildi. Vali Kavas ve beraberindeki protokol üyeleri huzurevi ziyaretinde pisti boş bırakmayarak yaşlılara eşlik ederek Efe oyunları oynadı.
Öğretmenevi'nde toplanan protokol üyelerine yönelik bir konuşma yapan Vali Kavas, bayram günlerinin sevgi, dayanışma, birlik ve beraberliğin sağlandığı günler olduğunu ifade ederek, katılan herkesin Kurban Bayramı'nı kutladı. Bayramlaşma töreninin ardından Çocuk Yuvası'na geçildi. Çocuk yuvasında AK Parti Uşak Milletvekili bütün çocuklara 1 YTL dağıtırken, muhalefet CHP'li Milletvekili Osman Coşkunoğlu'na da 1 YTL vererek, "seçim parası bu" diyerek espri yaptı. AK Parti Milletvekili Ahmet Çağlayan'a ise 'Sen bizdensin' diyerek vermedi. Buna karşılık CHP'li muhalefet Milletvekili Osman Coşkunoğlu da 1 YTL'yi cebine koyduktan sonra 5'er YTL dağıttı.

Vali Kayhan Kavas ise içerisinde oyuncak, zeka oyunu gibi çeşitli hediyeler dağıttı. Uşak İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin'de zarf içerisinde bir miktar para dağıttırdı. Buradan Yetiştirme Yurdu'na geçildi. Vali Kavas, çocukların karnelerini sordu. Teşekkür ve takdir alanlara sürpriz hediye vereceğini belirten Vali Kavas, bazı çocukların türkü söylemesini istedi. Vali Kavas, çocukların isteklerinin olup olmadığını sordu. Vali Kavas, "Sahipsiz değilsiniz. Her zaman yanınızdayız. Bir eksiğiniz, isteğiniz varsa söyleyin" dedi

Huzurevi ziyaretinde ise yaşlılar protokol üyelerine özel program hazırladı. Yaşlılar şiir, türkü söyleyerek anılarını anlattılar. Vali Kavas ve protokol üyeleri yaşlılarla bol bol oynadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious