Bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü

  • Giriş : 08.01.2006 / 00:00:00

Kurban Bayramı önçesinde esnafın yüzü gülmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Şerefe' günü cadde ve sokaklarda yine bayram heyecanı yaşanıyor. Erzurum'un en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi'nde açılan tezgahlarda bayramlıklar satışa çıkarıldı. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan satışlarda en çok çocuk ve genç giysileri rağbet görüyor. Bunların yanısıra hediyelik eşyalarında büyük rağbet gördüğü pazarlarda en fazla giysi üzerine satışlar yapılıyor.

Ramazan Bayramı'na göre durgunluğun yaşandığını belirten satıcılar, yine de Kurban Bayramı'nın kendine özgü bereketiyle kendilerini memnun ettiğini söylemekten geri durmuyor. Ramazan Bayramı'na göre durgunluğun sebebini kurban alımlarına bağlayan esnaf, bayram Arefe'sinde satışların daha iyi olacağından ümitli.

Cumhuriyet Caddesi'nde Kurban Bayramı dolayısıyla giysi üzerine tezgah açan Lütfettin Kızılkaya, yaklaşmakta olan bayramdan dolayı caddeye tezgah açtığını belirterek, "Ramazan Bayramı'na göre durgun geçmesine rağmen yine de satışlarımız iyi. Yani bayram bereketi var. Bu da herkesin kurban almasından dolayıdır diye düşünüyorum." dedi.

Üniversitede elektrik bölümünde okumasına rağmen bayram nedeniyle Cumhuriyet Caddesi'nde giysi üzerine satış yapan Uğur Sağlam ise, halkın daha çok giyim eşyası aldığını işaret ederek, alım gücünün düşük olmasına rağmen satışların her şeye rağmen yine de iyi gittiğini sözlerine ekledi.

Zeki Aktepe'de beklenen satışların henüz gerçekleşmediğini dile getirerek, "Maaşların verilmemesinden olsa gerek, satışlarımız durgun. Ama bütün bunlara rağmen yinede ümitliyiz. İnşallah Arefe gününde bu açığı kapatacağız." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious