Bayram dolandırıcılarına dikkat!

  • Giriş : 22.10.2006 / 00:00:00

Bayram tatiline gitmek için Esenler Otogarı'nda bir firmadan otobüs bileti alan 300 kişi dolandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hareket saati gelmesine rağmen otobüsleri peronda olmayan yolcular isyan ederken polis bileti satan firmanın bir yetkilisini gözaltına aldı. Dolandırılan yolcuların bazıları ise kendi imkânlarıyla başka otobüsler kiraladı.

Edinilen bilgiye göre, üç gün önce otogarın 4. peronunda yazıhane kiralayan "Şirin Kırşehir" isimli bir firma Adana, Hatay Gaziantep, Kırşehir ve İzmir'e otobüs bileti sattı. Bayram tatilinde memleketlerine gitmek için bilet alan yolcular, hareket saati gelmesine rağmen otobüslerin kalkmayınca firma yetkilisinden durumu öğrenmek istedi. Firma yetkilisi ile yolcular arasında başlayan tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü. Polisin müdahale ettiği arbede sonunda firma yetkilisi gözaltına alınırken dolandırıldıklarını anlayan yolcular duruma isyan etti. Polis tarafından güçlükle sakinleştirilen yolcuların bazıları kendi imkânlarıyla otobüs kiralamaya karar verdi. Gözaltına alınan firma yetkilisini linç etmek isteyen kızgın yolculara yine polis engel oldu.

Aynı peronda bulunan bir başka firmanın yetkilisi, Şirin Kırşehir firmasının üç gün önce oraya geldiğini söyledi. Mağdur olan yolcular arasında turistler ve askerler de vardı. İzmir'e gitmek için firmadan bilet alan Hollandalı iki turist duruma anlam veremedi.

Çalıştığı yerden parasını alamadığını söyleyen inşaat işçisi Oktay Terzi; "İşyerinden paramı alamadım. Bileti alacak ancak param vardı. Şimdi ben nereden para bulup bilet alacağım" diyerek mağduriyetini dile getirdi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious