Bayram günü şehitlere gözyaşı, teröristlere lanet vardı

Bayram günü şehitlere gözyaşı, teröristlere lanet vardı.9867
  • Giriş : 13.10.2007 / 08:18:00

Hiçbir bayram bu kadar acı vermedi. Hiçbir şeker bu kadar tatsız olmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit acısıyla girdiğimiz, hatta dün bile bir şehit verdiğimiz bayram günü yurdun dört bir yanındaki şehitlikler doldu taştı. Şehitlere gözyaşı, teröristlere lanet, terörü bitirmeyenlere ise sitem vardı.

Ramazan Bayramı'nın coşkusu Türkiye'yi yasa boğan şehitlerin acısının gölgesinde kaldı. Yurdun dört bir yanındaki şehitliklere akın eden acılı aileler, başbakan ve bakanlara sitem ederken, akan kanın ve gözyaşlarının bir an önce dinmesini istediler. 5 ay önce hain bir saldırıda şehit verdiği evladının mezarı başında hıçkırıklar içinde ağlayan anne Zerihan Karaçor'un acısı kendisini görüntülemek isteyen habercileri de ağlattı. Karaçor, 21 yaşında kara toprağa verdiği oğlu Sedat Karaçor için diktiği takım elbiseyi göstererek "Evimin direği, çınarım, yiğidim kalk elbiseni giy" diyerek feryat etti.

Edirnekapı Şehitliği bu bayramda, daha önce hiç olmadığı kadar gözyaşı ve acıya sahne oldu. Ramazan ayında gelen onlarca şehit haberinin yürekleri dağladığı bayramda şehit aileleri, evlatlarıyla bayramlaşmak için Edirnekapı'ya koştu. Şırnak'ta şehit düşen Bursalı Piyade Er Hasan Güreşen'in ailesi de bu bayram kavuşacakları evlatlarından uzak olmanın acısını daha da fazla yaşadı.

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİ

Oğlunun ölüm haberini televizyondan öğrenen baba Nuri Güreşen, dünyada terörle mücadele edelim diyenlerin Türkiye'de teröre destek verdiklerini belirterek akan kanın durdurulmasını istedi.

Yüreklerin dayanmadığı buluşma sırasında şehit yakınlarından başbakan ve bakanlara sitem geldi. Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'da bulunduğunu dile getiren aileler, acılarının paylaşılmasını istediler. "Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz gelip halimizi hatırımızı sorsunlar" diyen vatandaşlar, Kurtuluş Savaşı sırasında gösterilen cesaretin bugün PKK ile mücadele de gösterilmesi gerektiğinin altını çizdiler. Bu ülkede Türk, Kürt herkesin kardeş olduğunu ifade eden şehit yakınları, Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini haykırdılar. Silah arkadaşlarının mezarlarını ziyaret eden üniformalı askerler de, şehit ailelerin sorunlarını dinledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious