Bayram harçlığını yuttu

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Hakkari'de kendisine verilen bayram harçlığını kardeşinden gizlemek için yutan küçük Emrullah, Van'da düzenlenen başarılı ameliyat sonucu kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve röntgeni çekilen Zerek'in yuttuğu paranın soluk borusunda olduğu tespit edildi.
Hakkari'de ameliyat için gerekli tıbbi cihazların olmaması nedeniyle Van'a sevk edilen küçük Emrullah, Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Sağlık Müdürü Ahmet Özer'in talimatıyla izinli olduğu için evinden çağrılan göğüs cerrahisi bölümü doktoru, parayı yutan Küçük Emrullah'ı ameliyata aldı.
Yaklaşık bir saat süren ameliyatın ardından Küçük Emrullah'ın yuttuğu para soluk borusundan ağız yoluyla çıkarıldı.
Sağlık Müdürü Özer, hastaya geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, müdürlük bünyesindeki tüm hastanelerde personelin “Önce İnsan” sloganıyla çalıştığını belirtti.
Özer, doktorların 24 saat görev başında bulunduklarını ve vatandaşın sağlığı için her türlü hizmeti vermeye hazır olduklarını söyledi.
Küçük Emrullah'ın babası Mehmet Zerek ise, Hakkari'de doktor sıkıntısının yaşanmadığını, ancak tıbbı cihazların eksik olması nedeniyle 4 saatlik zorlu bir yolculuk sonucu hastaların Van'a sevk edildiğini belirtti.
Zerek, “Hakkari'de her dalda doktorlar var. Ama bu yeterli değil. Doktorlar tıbbı cihazların eksikliği nedeniyle ameliyat yapamıyorlar. Bu nedenle hastalar da Van'a gelmek zorunda kalıyorlar” dedi.
Sağlık durumu iyiye giden Emrullah'ın, hastanede bir müddet daha tedavi göreceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious