Bayram kardeşler sorgulanıyor

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Mustafa Bayram'ın oğulları, yeğen cinayeti zanlısı olarak sorgulanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van eski milletvekili Mustafa Bayram'ın oğlu ve Edremit eski Belediye Başkanı olan Hecer Bayram ile kardeşi Kemal Bayram, yeğen Ahmet Bayram cinayetinin zanlısı olarak Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadenin ardından tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edildi.
Ahmet Bayram'ın öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınarak dün akşamdan bu yana sorgulanan Mustafa Bayram'ın oğulları Hecer ve Kemal Bayram kardeşler, korumaları Musa Bayram ve Celaledin Bayram'ın savcılık sorgusu tamamlandı. Van Emniyet Müdürlüğü'nde Cumhuriyet Savcısı Fatih Koçak'a ifade veren Bayram kardeşler 'Adam öldürmek" suçundan tutuklanma istemiyle, korumaları ise 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Sabah saatlerinde başlayan sorgulama akşam saat 17.30 sıralarında sona erdi. Mahkemeye sevk edilen zanlılar elleri kelepçelenerek Van Adliyesi'ne getirildi. Hecer Bayram, "Suçsuz, suzsuz" diyerek gülerek polislerin kolları arasında basamakları çıktı.

Zanlılar dün akşam saatlerinde Cinayet Masası ekipleri ve Özel Harekat dün akşam sıralarında Edremit'te 4 ayrı eve eş zamanlı operasyon yapılarak yakalanmıştı. Evlerde yapılan aramalarda 1 adet kaleşnikof tüfek ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmişti.

Mustafa Bayram'ın yeğeni Ahmet Bayram, Edremit ilçesindeki evinde 27 Eylül 2006 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmüş, olayın failleri yakalanamamıştı. Eski milletvekili Bayram, yeğeninin öldürülmesinin ardından olayın kan davasına dönüştüğü mesajını vermişti.

Mustafa Bayram, Van'da 1995-1999 yılları arasında milletvekilliği yaptı. Bayram son olarak 7 Temmuz 2004 tarihinde uyuşturucu nedeniyle gözaltına alınan oğlu Hamit Bayram'ı Van Bölge Trafik Müdürlüğü'ne gerçekleştirdiği bir baskınla kaçırdığı gerekçesiyle tutuklanmış daha sonra tahliye edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious