Bayram öncesi mezarlıklar unutulmadı

  • Giriş : 22.10.2006 / 00:00:00

Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklar unutulmadı. Vatandaşlar arefe günü ebediyete göçmüş olan yakınlarının mezarlarını ziyaret edip, Kuran-ı Kerim okudu, dua etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Şehir Mezarlığı'na uğradığını belirten Zübeyir Taşan, her bayram ve Cuma günleri dedesini mezarını ziyaret edip dua ettiğini söyledi. Mezarlığa geldiğinde içini ayrı bir hüznün kapladığını belirten Taşan, "Bu bayramda da geldim ve başta dedemin olmak üzere mezarlıkta olanların bayramını kutladım. Bir anda onların yerime kendimi koyunca da oldukçada hüzünlendim." dedi.

Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların mezarları ziyaret etmesi çiçekçileri de oldukça sevindirdi. Daha önceden işlerinin iyi gitmediğini Ramazan Bayramı nedeniyle yoğun bir hareketlilik yaşadıklarını belirten çiçekçiler ise hallerinden memnun. Ali Okur isimli çiçekçi, "Bu gün oldukça memnunuz. İşlerimiz iyi gidiyor." dedi.

Vatandaşların güvenli bir şekilde vefat etmiş yakınlarını ziyaret edebilmeleri için gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Adem Deveci, Ramazan Bayramı dolayısı ile zabıtalarla birlikte 24 saat hizmet verdiklerini söyledi. Deveci, şöyle dedi: "Antalya şehir merkezinde 2 ayrı noktada mezarlık var. Her iki mezarlıkta 10'ar kişi olmak üzere toplam 20 güvenlikçi bulunuyor. Bunun yanında zabıtalarda sahte hocalara karşı sürekli takipteler ve sahte hocaları önlemek için belediyemizin görevlendirdiği hocalar bulunmakta."

Polislerde mezarlıkların önlerinde bulunan yollarda bulunarak bir yandan trafiğin akışını sağladı, bir yandan yolun karşısına geçemeyen yaşlılara yardımcı oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious