Bayram öncesi yüz güldüren tezgah

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Bolu'da bir derneğin açtığı ‘İhtiyacı Olan Alsın' tezgahına bırakılan kullanılmış kıyafetler, bayram öncesi yardıma muhtaç vatandaşların yüzünü güldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkezi İstanbul'da bulunan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Bolu temsilcisi İsmail Yıldırım ve eşi Gönül Yıldırım, Şeker Bayramı öncesi oturdukları Sümer Mahallesi'nde vatandaşlardan kullanmadıkları kıyafetleri topladı. Evlerinin önünde, ‘İhtiyacı Olan Alsın' tezgahı kuran çift, fakir vatandaşların yüzünü güldürdü. İhtiyaç sahipleri tezgahtan istedikleri kıyafetleri ücretsiz alırken utangaz bazı vatandaşlar ise akşam karanlığında gelerek tezgahtan kıyafet seçiyor.

İki haftada yaklaşık 5 bin kişinin tezgahtaki eşya ve giysilerden faydalandığını söyleyen İsmail Yıldırım, “Eşim ile birlikte bayram öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar için böyle bir çalışma yaptık. Tezgahı gören hayırseverler de artık kullanmadıkları giysileri ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bize teslim ettiler. Getirilen temiz eşyaları eşim ile birlikte tezgaha yerleştiriyoruz. İhtiyaç sahipleri de tezgahtan ihtiyaç duydukları eşyaları alıyorlar. Tezgahtan kimin ne aldığını görmüyoruz. Bazıları utandıkları için gece geliyorlar. Biz sadece hayırseverler eşya getirdiği zaman tezgahın başında duruyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious