Bayram soğuk geçecek!

Bayram soğuk geçecek!.14552
  • Giriş : 16.12.2007 / 18:46:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:21:02

Hafta başında kuzeyden yeni bir soğuk hava yurda giriş yapıyor. Türkiye genelinde haftasonu sıcaklık 2-3 derece ısındı ancak yeni hafta soğuk olacak. Bölge bölge 5 günlük hava:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Balkanlardan gelen soğuk hava, Trakya ve doğuda kar yağışına neden oluyor. Türkiye genelinde haftasonu sıcaklık 2-3 derece ısındı ancak yeni hafta soğuk olacak.

Başta Trakya olmak üzere, İç Anadolu’da Sivas-Kayseri ve Doğu’da Van-Hakkari civarında kar yağışı bekleniyor. Hafta başında Türkiye, Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Haftanın ilk günü sert esecek poyrazla birlikte sıcaklık kuzey kesimlerden itibaren hızla düşecek.

Salı günü soğuk hava tüm yurtta etkisini gösterecek ve hafta boyunca yurt genelinde sıcaklık değerleri düşük olacak. Uzmanlara göre, soğuk hava bayramda da etkisini sürdürecek.

BÖLGE BÖLGE DURUM

Haftasonu yurt genelinde sıcaklık değerleri 2-3 derece artış gösterdi. Ancak hafta başında kuzeyden yeni bir soğuk hava yurda giriş yapacak

İstanbul’da bugün kapalı bir hava var, gün içerisinde yağış geçişleri görülebilir. Ankara’da da önemli bir yağış beklenmiyor, rüzgar hafif olduğundan sabah ve gece saatlerinde pus oluşabilir. İzmir’de önümüzdeki iki gün de yağış yok. Adana’da yarın hava az bulutlu olacak. İstanbul ve Bursa 10, Ankara 7, İzmir 13, Adana 14 derece. 

Marmara bölgesinde yarın yağış beklenmiyor. Trakya’da kar yağışı ara verecek. Haftabaşında bölgede sıcaklık hızla düşecek. Yarın yağış yalnızca bölgenin en doğusunda Kocaeli-Sakarya civarında bekleniyor. Bugün Edirne 3, Çanakkale Ve Kocaeli 11 derece.

İç Anadolu bölgesinde yağış etkisini kaybetti. Rüzgar hafif olduğundan iç kesimlerde sis oluşabilir. Sürücüler dikkatli olmalı. Bugün Sivas çevresinde zaman zaman karla karışık yağmur görülebilir. Konya 5, Eskişehir 7 ve Sivas 3 derece.

Ege’de bölgesinde önümüzdeki üç gün yağış beklenmiyor. Rüzgarlar hafif olduğundan bölgenin iç kesimlerinde sis oluşuyor. Haftabaşından itibaren hava çok soğuyacak. Bugün Denizli 12, Muğla 10 ve Kütahya 8 derece

Akdeniz bölgesinde Mersin civarı sağanak yağışlı. Adana çevresinde de hafif sağanak geçişleri görülebilir. Yarın Akdeniz bölgesinde yağış beklenmiyor. Antalya 18derece

Güneydoğu Anadolu bölgesinde de yarın yağış beklenmiyor. Gaziantep 7 derece.

Doğu Anadolu’da yarın hava bölgenin kuzeyinden itiberen soğuyacak. Bölgede yarın yağış beklenmiyor. Ancak Kars-Ardahan’da zaman zaman kar yağışı görülebilir. Bugün Erzurum 1, Malatya 6, Van 4 derece.

Karadeniz’de yarın hava hızla soğuyacak ve bölgenin tamamı yağışlı olacak. Yağış yüksek kesimlerde ve bölgenin doğusunda kar şeklinde görülecek. Trabzon 11, Samsun 12, Bolu 6 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious