Bayram soğuk geçecek - Haritalı

Bayram soğuk geçecek - Haritalı.10036
  • Giriş : 17.12.2007 / 13:24:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:22:26

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? İşte gün gün bayram havası - Haritalı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, hava sıcaklığı yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde hissedilir derecede (4-6 derece) azalacak.

Gündüz sıcaklık değerleri, Karadeniz kıyıları ile Marmara'da 4 ila 7, Ege'de 5 ila 9, Akdeniz kıyılarında 12 ila 15, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Akdeniz'in iç kesimlerinde 0 ila 2, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda -4 ila -6, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batısında 5 ila 7 derece dolayında hissedilecek.

Yarın, yurdun kuzey kesimleri çok bulutlu, Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyıları yağmurlu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu kar yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu olacak.

BAYRAMDA HAVA

Çarşamba günü (Arife Günü), Karadeniz kıyıları yağmurlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu kar yağışlı, öteki yerler parçalı bulutlu geçecek. Yurdun iç ve batı kesimlerinde sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis ve buzlanma görülecek.

Bayramın 1. günü (20 Aralık Perşembe), Karadeniz kıyıları yağmurlu, doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusu kar yağışlı, güney, iç ve batı bölgelerinin çok bulutlu ve sisli olacağı tahmin ediliyor.

Bayramın 2. ve 3. günlerinde (21-22 Aralık) hava, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağmurlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu kar yağışlı, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimleri sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli olacak. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma görülecek.

Bayramın 4. günü (23 Aralık Pazar) yurtta yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Marmara ile iç ve doğu bölgelerinin sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma görülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious