Bayram sonuna kadar dinlenecek

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Kan şekerinin düşmesi sebebiyle önceki gün rahatsızlanan Başbakan Tayyip Erdoğan, evinde dinleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Erdoğan'ın yakın çalışma kadrosunda yer alan polis ve şoförler, acil durumlar için eğitimden geçirilecek. Sadece yurtdışı gezilerde Başbakan'a refakat eden özel doktor, bundan sonra konvoyuna dahil edilerek yurtiçindeki seyahatlere de katılacak.

Başbakan'ın şekeri, kolesterolü ve tansiyonu düzenli olarak kontrol edilecek. Tam teşekküllü bir ambulans, programlarda hazır bekleyecek. Erdoğan için yeni bir beslenme ve diyet programı uygulanacak. Yağlı yiyecekler yerine sebze ve meyveye ağırlık verilecek. Evinde yürüme bandı olduğu bilinen Erdoğan, sürekli egzersiz yapacak. Başbakan'ın makam aracında mahsur kalmasında ihmali görülen şoförü Harun Kandemir ile Koruma Müdürü Halit Özgül'ün değiştirilmesi ise beklenmiyor.

Başbakan'ın yoğun tempoya dayalı rahatsızlığı, "eksiklik" olarak görülen bir dizi tedbirin uygulanmasına vesile oluyor. Hastanede yapılan tetkikte Başbakan'ın şekerinin 154'e çıktığı öğrenildi. Normal bir hasta için yüksek olan bu oran, Başbakan'ın şeker hastalığı riski taşıdığını ortaya çıkardı. Başbakan'ın bundan sonra yediğine içtiğine daha çok dikkat edilecek. Erdoğan, artık düzenli bir şekilde egzersiz yapacak. Parti yönetimi ise programlarını azaltması ricasında bulunacak. AK Parti Grup Başkan Vekili İrfan Gündüz, "Bu tempoya can mı dayanır?" ifadesini kullanıyor. Başbakan Erdoğan, yoğun siyasi programı olan liderlerin başında geliyor. Sürekli yurtdışına giden Erdoğan, partisinin farklı şehirlerdeki etkinliklerine de katılıyor. AK Parti yönetimi, Başbakan Erdoğan'ın yükünü hafifletmeyi planlıyor. Erdoğan'ın parti programlarına ve yerel etkinliklere daha az katılması isteniyor. AK Parti Grup Başkan Vekili İrfan Gündüz de Erdoğan'ın çalışma temposunu mutlaka düşürmesi gerektiğini savunuyor. Başbakan'ın bir süre dinlenmesinin ardından bu konuyu bir araya gelip konuşacaklarını ifade eden Gündüz, "Sadece havada 450 bin km yol yapmış. Karayolu hariç. Önceki gün 6 saat Bakanlar Kurulu, 4 saat MYK. Bu tempoya can mı dayanır?" diyor. Bir başka parti yöneticisi ise şunları kaydediyor: "Biz ne kadar söyledikse fayda etmiyor. Dinlenmesini söylediğimiz zaman, 'Şimdi çalışmayacağız da ne zaman çalışacağız?' diyor." Bu arada, AK Parti yöneticileri kendi aralarında yaptıkları değerlendirmede Erdoğan için beş günlük bir tatil planı yaptı. Erdoğan'ın ailesi ile birlikte gözlerden uzak, Muğla Göcek gibi bir beldede tatile çıkması isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious