Bayram trafiği TEM'i kilitledi

Bayram trafiği TEM'i kilitledi .19382
  • Giriş : 11.10.2007 / 17:27:00

Ramazan Bayramı'nı İstanbul dışında geçirmek isteyenler bugün öğlenden sonra yola çıkınca, TEM Karayolu'nun bazı bölümleri ile D-100 Karayolu'nun kent içi geçişi zaman zaman kilitlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gebze Eskihisar'daki Feribot iskelesinde de saat 14.00'den itibaren kuyruklar oluşmaya başladı.

İstanbul Çamlıca gişelerinden itibaren TEM karayolu'nun İzmit istikametinde öğlen saatlerinden itibaren büyük bir yoğunluk göze çarpıyor. Saat 14.00 sıralarında TEM'den Esskihisar çıkışı olan Bayramoğlu gişeleri ile Gebze turnikelerinin önü kilitlendi. TEM'in bakım ve onarım çalışması yapılan bazı bölümlerde de yol tek şeride düştüğünden, buralarda da trafik ağır ilerliyor.

Bursa ve İzmir istikametine gidecek olan sürücülerin büyük bir bölümümüm Gebze Eskihisar'daki Feribotu tercih etmeleri nedeniyle iskele önünde kuyruklar oluşmaya başladı. Saat 14.00'den itibaren iskele meydanı tamamen dolarken, iskele gişelerinden Gebze'ye doğru araç kuyrukları oluştu.

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri, Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında normal günlerde 6 feribot çalıştırırken, bu sabahtan itibaren 5 yeni feribot ilavesiyle sayıyı 11'e çıkardı. İDO yetkilileri buradaki yoğunluğun gece geç saatlere kadar sürmesinin beklendiğini bildirdi. Aynı yoğunluk, Eskihisar'daki kadar olmasa da Yalova Topçular İskelesi'nde de kendisini hissettiriyor.

Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında normal dönemlerde günde 3 bin civarında araç taşınırken, bayram arefeleri ile bayramın son günlerinde bu sayı 8 bini aşıyor.

Bu arada birçok araç sürücüsünün de TEM'e kent içinden çıkış yapmak istemelerinin yanı sıra kent içine de Batı gişelerinden girmeleri nedeniyle, D-100 Karayolu'nun kent içi geçişi de zaman zaman kilitleniyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious