Bayram trafiğine dikkat! Türkiye 5 gün sis altında

Bayram trafiğine dikkat! Türkiye 5 gün sis altında.5860
  • Giriş : 17.12.2007 / 12:57:00

Meteoroloji'den bayram uyarısı: Türkiye 5 gün sis altında kalacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 gün boyunca Türkiye'nin yoğun sis altında kalacağını bildirdi.

Müdürlüğün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; sis, kıyı Karadeniz, kıyı Ege ve Kıyı Akdeniz dışında kalan tüm yurtta etkili olacak. Meteoroloji'nin sisle ilgili duyurusu, tatile çıkacak olanları endişelendirdi.

Tahminlere göre, arife ve bayramın ilk 3 gününde kıyı Karadeniz dışında tüm yurtta hava açık veya bulutlu olacak. Hava sıcaklıklarında biraz artış kaydedilecek. Özellikle Ege ve Akdeniz'de ikamet edenler bayramda bahardan kalma günler yaşayabilecek. Bu bölgelerde sıcaklık 3-4 derece artarak 16 -19 dereceye kadar çıkacak.

KURBAN BAYRAMI'NDA Hava Durumu

Çarşamba günü (Arife Günü), Karadeniz kıyıları yağmurlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu kar yağışlı, öteki yerler parçalı bulutlu geçecek. Yurdun iç ve batı kesimlerinde sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis ve buzlanma görülecek.

Bayramın 1. günü (20 Aralık Perşembe), Karadeniz kıyıları yağmurlu, doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusu kar yağışlı, güney, iç ve batı bölgelerinin çok bulutlu ve sisli olacağı tahmin ediliyor.

Bayramın 2. ve 3. günlerinde (21-22 Aralık) hava, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağmurlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu kar yağışlı, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimleri sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli olacak. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma görülecek.

Bayramın 4. günü (23 Aralık Pazar) yurtta yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Marmara ile iç ve doğu bölgelerinin sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sisli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma görülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious