Bayrama 'rap'li kutlama

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Batman'da bu yıl hizmete giren Özel Doruk Koleji öğrencilere müzik ve dans eğitimi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dersler, Resim Öğretmeni Zeynep Erpolat, Türkçe öğretmeni Neslihan Kaya ve dans eğitimcisi Hurşit Ulusoy tarafından veriliyor.

İzin verildiği takdirde Batman'da bir ilki gerçekleştireceklerini belirten öğrenciler, 29 Ekim kutlamalarında klasik çalışmaların dışına çıkarak farklı bir etkinlik düzenlemeyi amaçladıklarını belirtti.

Çalıştırıcılar ise bu çalışmaları tüm etkinliklere taşıyarak, başka okullardaki öğrencilere de ileride bu çalışmaların verilebileceğine dikkati çekti.

Öğretmenler, bu tür sosyal etkinliklerin öğrencilerin birbirleriyle diyalog, sosyalleşme, dayanışma, paylaşım özelliği olan müzik ve dans eğitiminin, gençleri derslerin stresli ortamından uzaklaştırmasına yardımcı olacağını ileri sürüyor.

Öğrencilerin, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını sağlayan bu tür faaliyetlere yönlendirdiklerini belirten öğretmenler, "Bugüne kadar böyle bir çalışmanın yapılmadığını, ayrıca 29 Ekim Bayramı yenilikçi bir bayramdır. Batman'da yeniliğe açık bir kenttir. Bu yeni çalışma ile yeni bir imaj yakalamayı hedefliyoruz." dedi.

Dans ve müzik çalışmalarını canla başla yaptıklarını belirten öğrenciler, "Bu tarz müzik ve dansı çok seviyoruz. 29 Ekim'de en güzel bir şekilde çalışmalarımızı sergileyeceğiz" şeklinde konuştu.

Dans eğitimcisi Hurşit Ulusoy, AB destekli gençlik merkezinde 6 yıldan beri kendi gruplarını oluşturduklarını ifade ederek, "Bu müzik tarzı ve dans çalışmalarımız devam ediyor. Bu müziği severek yapıyoruz. Müzikleri kendimiz seçiyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious