Bayramda, ücretsiz taşımacılık

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı’nda gerçekleştireceği ücretsiz uygulamalarla vatandaşa bayram keyfi yaşatacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan Bayramı nedeniyle imkanlarını seferber eden belediye, vatandaşlara bütün hizmetlerini ücretsiz hale getirdi. Bayram süresince deniz ve kara ulaşımı ile seyahat edecek olanlar, ücret ödemeden yolculuk yapabilecek.

Ücretsiz hizmet, bayramı Olimpik Buz Pateni’nde eğlenerek geçirmek isteyenler için de geçerli olacak. Buz Pateni Salonu, saat 10.00 ile 22.00 arasında açık tutularak, tatile gidemeyenlere hizmet verecek. İzmit ve ilçelerde uygulanan parkomatlı park yerlerinden de ücret alınmayacak.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ayrıca Arife ve bayramın birinci günü Bağçeşme ve Asri Mezarlıklara vatandaşları taşıyacak. Otobüslerin hareket merkezi Halkevi önü olarak belirlendi. Otobüsler Arife ve Bayramın birinci günü sabah saat 07.00’den itibaren her saat başı olmak üzere vatandaşları Bağçeşme ve Asri Mezarlıklara ücretsiz olarak götürecek.

İzmit Merkez’de bulunan Huzurevi’ne de otobüsler yine ücretsiz hizmet verecek. Vatandaşlar merkezi Halkevi olarak belirlenen ve Emniyet, Baç, Cumhuriyet Parkı, Kolordu, Rasathane ve Turgut Mahallesi güzergahını takip edecek olan otobüslerden ücretsiz yararlanabilecek. Bu otobüsler Ramazan Bayramı boyunca sabah saat 09.00’dan itibaren her iki saate bir hareket edecek.

Bayram süresince vatandaşların mağdur olmamaları için belli birimlerini sürekli çalışacak. Bunların arasında itfaiye, zabıta, doğalgaz arıza, su arıza, kanalizasyon arıza, Mezarlıklar Müdürlüğü, ambulans, Temizlik Müdürlüğü ve Ulaşım Müdürlüğü 24 saat süreyle görev yapacak ekiplerin başında geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious