Bayramda devlet-millet kucaklaştı

  • Giriş : 30.09.2008 / 11:09:00

Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve bakanlar bayram namazını kıldıktan sonra vatandaşla bayramlaşıp çocukları sevindirdi. En uzun kuyruk Erdoğan'ın evindeydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Kocatepe Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ da bayram namazını Kocatepe Camisi'nde kılanlar arasındaydı.

Gül ve Akdağ, namazın ardından vatandaşlarla bayramlaştı. Bazı vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Gül'ü alkışlayarak, sevgi gösterisinde bulundu.

TBMM BAŞKANI TOPTAN Zonguldak'TA

TBMM Başkanı Köksal Toptan, bayramın birinci günü Zonguldak'ta. Toptan, bayram namazını Acılık Camisi'nde kıldı. Toptan, namızın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayramların bütün duyguların ortaya çıktığı, sevginin, hoşgörünün ve barışın egemenliğinin yaşandığı günler olduğunu söyledi.

Herkesin Ramazan Bayramı'nı kutladığını belirten Toptan, ''Bugünler, üzülerek ifade etmek gerekir ki tatil olarak değerlendirilmektedir, oysa çocukların çok sevileceği ve sevindirileceği, büyüklerimizin hatırlarının sorulacağı günler olarak değerlendirilmelidir'' dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, BAYRAM NAMAZINI İstanbul'DA KILDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı namazını Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'nde kıldı.

Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki evinden saat 05.30 sıralarında çıkan Erdoğan, Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'ne geldi. Burada sabah namazını ve ardından bayram namazını kılan Erdoğan, saat 08.50 sıralarında camiden ayrılarak evine döndü.

Başbakan Erdoğan'ın evine dönüşünün ardından sokakta bekleyen çocuklara korumalar tarafından 5'er YTL bayram harçlığı dağıtıldı.

-ADALET BAKANI MEHMET ALİ ŞAHİN Antalya'DA

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, bayram namazını Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Külliye Camisi'nde kıldı. Namazın ardından vatandaşlarla bayramlaşan Şahin, camideki çocuklara bayram harçlığı dağıttı.

Daha sonra ilçedeki bir tatlıcıda kahvaltı yapan Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Geleceğe daha da güvenle bakabilmemiz için milletçe dayanışma içerisinde olmamız gerekir. Dayanışmamızı güçlendirecek bugünlerin değerini iyi bilmeliyiz. Tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak bizi tek bir potada toplayan böyle bir bayram vesilesiyle milletimizin, İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum'' dedi.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, bir süre önce geçirdiği trafik kazasında bir ayağını kaybeden AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ali Torun ile de bayramlaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*