Bayramda esnafın yüzü gülmedi gitti

Bayramda esnafın yüzü gülmedi gitti.46028
  • Giriş : 12.12.2008 / 09:57:00

Yapılan indirimlere rağmen vitrinler sadece seyredildi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramında çarşı ve pazar esnafının istediği satışı yapamadığını belirterek, ''Esnafımız umudunu bağladığı Kurban Bayramı satışlarında da umduğunu bulamadı. Vitrinlerde yazan yüzde 70'lik indirimler sadece seyirlik oldu'' dedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların temkinli davrandığını ve para harcamak istemediğini, bu nedenle de esnafın heyecanla beklediği satışların Kurban Bayramı öncesinde de gerçekleşemediğini kaydetti.

Vitrinlerde yüzde 70'lik indirimler olmasına rağmen halkın bunları seyrettiğini ifade eden Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti:

''Kurban Bayramı nedeniyle çoğu vatandaş kredi kartı ile ve bankalardan aldığı kredi ile kurban kesmeye çalıştı. Piyasalarda yaşanan nakit darlığı halkın alım gücünü her geçen gün daha aşağılara çekiyor. Aslına bakılırsa ekonomik mali kriz bahane. Son iki yıldır sürekli daralan piyasalar ve halkın alım gücünün iyice zayıflaması asıl sorunumuzdur. En önemlisi bayram nedeniyle erken ödenen maaşlar bayram sonrasında işçi, memur ve emeklileri sıkıntıya sokmaması için acil tedbir alınmalıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*