Bayramda kredi kartı mağduru olmayın

Bayramda kredi kartı mağduru olmayın.11620
  • Giriş : 06.12.2008 / 11:17:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 11:26:04

Tüketiciler Birliği, Kurban Bayramı arefesinde alışveriş yapan vatandaşları, aşırı kullanım sonucu kredi kartı ödemelerinde yaşanacak aksamalara karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ramazan Bayramı alışverişi sırasında POS cihazlarındaki iletişim sorunu nedeniyle kartla çekimin bir kaç kez denenmesi sonucu 17 bin kişinin daha sonra ekstrelerinde olağan dışı ödeme ile karşılaştıkları, bu nedenle aynı hataya düşülmemesi istendi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birlik olarak tüm uyarılara rağmen tüketicilerin alışverişlerini kredi kartıyla yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kurban Bayramı alışverişinin yoğunlaştığı bugünlerde tüketicilerin geçen Ramazan Bayramı arefesindeki gibi alışverişlerini tamamlamalarının ardından aşırı kullanım nedeniyle kasalarda hayal kırıklığı yaşayabileceklerini belirten Kaya, tüketicilerden yine 'hatlar yoğun, hat düştü' denerek kredi kartı yerine nakit para talep edilebileceğini, çekimlerin bir kaç kez yapılabileceğini bildirdi.
-EKSTRELER KONTROL EDİLMELİ-

Kaya, cebinde nakit parası bulunmayan tüketicilerden bayram öncesi bu durumla karşılaşıp mağdur olmamaları için hazırlıklı olmalarını isteyerek, şunları kaydetti:

''Ramazan Bayramı alışverişi sırasında ayrıca POS cihazlarındaki iletişim sorunu nedeniyle kartla çekimin bir kaç denenmesi sonucu 17 bin kişi daha sonra ekstrelerinde olağan dışı ödeme ile karşılaşmıştı. Bu nedenle aynı hataya düşülmemeli. Kartının ikinci kez denenmesinden önce işlem dışı olduğunu gösteren belgeyi alarak mutlaka saklasınlar.

Ardından gelecek olan ekstrelerini de dikkatli bir şekilde inceleyerek, olağan dışı bir ödeme ile karşılaştıklarında ilgili bankaya itirazlarını yapsınlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*