Bayramda otobüsler ücretsiz

Bayramda otobüsler ücretsiz.9073
  • Giriş : 28.12.2006 / 00:00:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı ile birleşen bayram tatili süresince bazı önlemler aldı. Bayram süresince Ankara'da otobüsler ücretsiz olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşların bayram ve yılbaşını rahat ve huzur içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tatil süresince alışveriş, konaklama, ulaşım merkezleri ile mezarlıkları sürekli denetim altında tutacak. AŞTİ'de denetimlerini artıracak ekipler, şehir içi ulaşımı sağlayan özel halk otobüsü, dolmuş ve taksileri de denetleyecek.

Zabıta Daire Başkanı Mehmet Ercan, tatil döneminde tüm izinleri kaldırdıklarını, işportacıların bulvar ve caddeleri işgal etmelerine izin vermeyeceklerini bildirdi.

ÜCRETSİZ OTOBÜS SEFERLERİ

Bayram süresince EGO otobüsleri ücretsiz yolcu taşıyacak. Yılbaşı gecesinde ise belediye otobüsleri ana arterlerde sabaha kadar hizmet verecek.

EGO, arife gününden başlayarak bayram süresince Karşıyaka ve Cebeci Asri mezarlıklarına ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek. Karşıyaka Mezarlığı içinde 10 adet servis aracı özel ring seferleri yapacak.

Ayrıca, mezarlıklarda bayram süresince hoparlörlerden Kur'an-ı Kerim okunacak, nöbetçi güvenlik ve temizlik ekipleri görev başında olacak.

KURBAN ATIKLARINA KONTEYNER UYGULAMASI

Diğer yandan, Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla bu yıl yeni bir uygulama yapacak. Bu çerçevede, kurban kesim merkezlerine, kurban atıklarının bırakılması için konteyner konulacak. Böylece, kurbanların değerlendirilmeyen parçalarının toprağa gömülmesine de son verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Fatih Hatipoğlu, bayram süresince çeşitli semtlerde gezici konteynerlerin da görev yapacağını, kurban atıklarının toplanmasıyla çevre kirliliğinin önleneceğini kaydetti.

ARIZA EKİPLERİ ACİL İHTİYAÇLARI KARŞILAYACAK

Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerindeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına gidilecek. İtfaiye ve cenaze hizmetlerinin yanı sıra ASKİ kanal arıza ve doğal gaz arıza ekipleri 24 saat görev yaparak, vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayacak.

Vatandaşlar, belediye ile ilgili ihtiyaç ve şikayetlerinde şu telefon numaralarına başvurabilecek:

Mavi Masa: 153
Doğal gaz arıza: 187
Su ve kanal arıza: 185
İtfaiye: 110
Alo cenaze: 188
Alo doğum: 188
Zabıta: 231 79 84- 229 66 91

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious