Bayramda şehir dışına çıkacaklar dikkat!

Bayramda şehir dışına çıkacaklar dikkat!.13705
  • Giriş : 30.11.2008 / 22:27:00
  • Güncelleme : 30.11.2008 / 22:32:59

Bayram tatilinin 9 gün olması sebebiyle, uçak, otobüs ve trenlerde biletler neredeyse tükendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayramı sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyen vatandaşlar, biletlerini günler öncesinden ayırttı. Hala bilet almayanların ümidi ise ek seferlere kaldı.

Bayramlar eş dostla buluşma, insanların sevdikleriyle kucaklaşma fırsatı. İşte bunun için memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar, otogarlara akın etti.

Bayram yoğunluğu yalnızca kurban pazarlarında yaşanmıyor otogarlar da oldukça kalabalık. 9 günlük bayram tatilini sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyen vatandaşlar krize rağmen, günler öncesinden biletlerini alıp yolculuk hazırlığı yapıyor.

Temkinli davranıp biletlerini önceden alanlar rahat. Geç kalanlarsa eğer işleri uygunsa bayramı yalnız geçirmemek için erkenden yola çıkmak zorunda kaldı.

Yakın yerlere birkaç bilet kaldıysa da uzak mesafelere boş koltuk bulmak nerdeyse mümkün değil. İşini sonraya bırakanlar firma firma dolaşıp bilet arıyor.

Dünyayı etkileyen ekonomik kriz vatandaşları tedirgin etse de bayram yolculuğuna gölge düşüremedi.

Tren garlarında da durum farklı değil.

Ard arda düzenlenen kampanyalar sebebiyle, uçaklarda da boş koltuk bulmak bayram yaklaştıkça zorlaşıyor. Bayramı yalnız karşılamak istemeyenlerin, son koltukları almak için acele etmesi gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*