Bayramı hastanede karşılayan ünlüler

  • Giriş : 01.10.2008 / 13:42:00

Bayrama hastanede giren ünlüler Sağlık sorunları sebebiyle Ramazan Bayramı'nı hastanede geçirmek zorunda kalanlar arasında ünlü isimler de bulunuyor. Ömer Lütfi Mete, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Refet Angın da bayrama hastanede girenlerden..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ramazan Bayramı'nın idrak edildiği bu günlerde bir kesim var ki onlar bu güzel günleri sağlık sorunları nedeniyle hastane köşelerinde geçiriyor. Aralarında Ömer Lütfi Mete, Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Refet Angın gibi çok ünlü isimlerinde bulunduğu binlerce kişi bayrama hastane de girdi. Büyük dramların yaşandığı hastaneler, tedavisi henüz tamamlanmamış ya da hastalıkları nedeniyle yıllarca hastanede kalmak zorunda kalan kişilerle birlikte bayramı kutlamaya hazırlanıyor.

Ünlü ve ünsüz farkı gözetmeksizin binlerce farklı hayatı birleştiren hastanelerde, bayram her odada farklı bir heyecanla yaşanıyor. Bayramı hastanede karşılaşan önemli bir isim de gazetemizin yazarı ve aynı zamanda Kurtlar Vadisi'nin mimarı olan Ömür Lütfi Mete oldu. Sakarya'da tatil yaparken 30 Temmuz'da geçirdiği kalp krizinin ardından İstanbul'a getirilen Mete'nin tedavisi İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde sürüyor. Anjiyo yapılan ve kalbine iki stent takılan Mete, tedavi sürecinde başka bir talihsizlik daha yaşadı. Mete'nin akciğerlerinde enfeksiyon oluştu. Kısa sürede akciğerleri temizlenen Mete'nin şu an bilinci açık ve belli aralıklarla yoğun bakımdan çıkarılıyor.

Sağlığına kavuşabilmesi için kalp kapakçıklarının değişmesi gereken Mete'nin eşi Leyla Mete, eşinin başından bir an olsun ayrılmıyor. İlk kez bir bayramı hastane odasında geçireceklerini anlatan Leyla Mete, "Bayramın geldiğinin farkında bile değiliz. Ömer, normal odada en fazla 4 saat kalıyor. Onun tamamen ayağa kalktığı gün bizim bayramımız olacak" dedi.

ÇOCUKLARI iÇiN ŞiiR YAZIYOR

Bayrama hastanede giren başka bir ünlü isim ise büyük şair Fazıl Hüsnü Dağlarca. Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde böbrek yetmezliği şikayeti nedeniyle bir süre diyalize sokulan Dağlarca'nın de akciğerlerinde de problem olduğu anlaşılmıştı. Diyaliz sırasında vücudunda oluşan yaralar, koca çınarı da ruhsal olarak çok üzdü. Burada akciğerlerine ayrı, böbreğe ayrı bakılıyor, yaralarıyla plastik cerrahlar ilgileniyor. Sevenleri dışında kimseyle konuşmayan Dağlarca, bayramda en çok "Kazandibi" yemeyi istiyor. Konuşmakta güçlük çeken Dağlarca, çocuklar için bayram şiiri yazıyor.

ÖĞRENCiLERiNi BEKLiYOR

Atatürk'ün yetiştirdiği Cumhuriyetin ilk kadın öğretmenlerinden, Milli Eğitim Bakanlığı Fahri Danışmanı 94 yaşındaki Refet Angın'ın tedavisi de Hizmet Hastanesi'nde sürüyor. Kalp yetmezliğine bağlı solunum problemi yaşayan, dönem dönem bu şikayetleri artan Angın, yaklaşık 5 yıldır aralıklarla hastaneye yatırılıyor. Taburcu olduğu zamanlar da hastaneyi özlediğini söyleyerek tekrar hastanenin yolunu tutan Angın, bugünler kimsenin ziyaretine gelmemesinden yakınıyor. Angın, öğrencilerinin bayramda kendisini ziyaret etmelerini istiyor. Angın'ın öğrencileri arasında Güneri Cıvaoğlu, Uğur Mumcu, Mustafa Üstündağ, Hızır Ekşi ve Ruhat Mengi gibi isimler bulunuyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*