Bayramlarını üşüyerek kutladılar

Bayramlarını üşüyerek kutladılar.8458
  • Giriş : 23.04.2009 / 13:55:00

Törene formalarıyla gelen öğrencilerin soğuk havada üşüdükleri görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki törene İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile kamu kuruluşu yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Anıta çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İstanbul Valisi Muammer Güler, anıt özel defterini imzaladı.

Törene Vali Güler, Başkan Topbaş ve öğretmenler paltolarıyla katılırken, okul forması tişörtlerle alana gelen öğrenciler üşüdü. Soğuk hava nedeniyle törene katılan Taksim İlköğretim Okulu öğrencileri zor anlar yaşadı. Bazı öğrenciler soğuk hava nedeniyle tir tir titredi. Kameraların üşüyen öğrencilere yönelmesi üzerine öğretmenler çocukları uyardı. Bazı öğrenciler üşüdüğünü itiraf ederken, bazıları öğretmenlerinin uyarısı sebebiyle "Üşümüyoruz. Bayram sevinci içimizi ısıtıyor" diye konuştu. Tören sonunda Taksim İlköğretim Okulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu. Protokoldeki isimler bir süre öğrencilerin oyunlarını izledi.

Bu arada tören alanından ayrılan İstanbul Valisi Muammer Güler, basın mensuplarının 1 Mayıs'la ilgili sorularını cevaplandırdı. Türk İş'in Taksim'le ilgili bir müracaatının olduğunu ve bunun kabul edilmediğini belirten Güler, 1 Mayıs'ın gerçek bir bayram havasında güzel görüntülerle yaşanmasını istedi. Güler, Türk-İş'in Taksim olmazsa Kadıköy'de kutlama yapabileceklerini daha önce açıkladığını ve bununla ilgili sendikanın müracaatta bulunacağını belirtti. Vali Güler, Ali Sami Yen Stadı'ndaki 23 Nisan törenlerininde soğuk ve yağışlı hava nedeniyle iptal edildiğini kaydetti. Güler, öğrencileri soğuk havada ve ıslak zeminde zorlamamak için böyle bir karar aldıklarını ve kutlamaların Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*